Faturalı Hat Sahiplerine Kredi

faturalı hatta kredi İstanbul

Çok yeni bir işleyiş olmasına karşın bir hayli hızlı bir şekilde kullanımı tercih edilen faturalı hatta kredi İstanbul haricinde diğer tüm şehirler içinde geçerliliğe sahiptir. Kişinin faturalı hat sahibi olmasıyla başlayan belirli şartları yerine getirmesiyle sürece dahil olması söz konusudur. Bununla birlikte işlemlerin tamamı yalnızca operatör bayileri üzerinden başvuru yapılarak gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir risk olmaması içinde yalnızca operatörlerin kullanımı gerekmektedir. Kontratlı olarak işlemler gerçekleşirken yeni telefon alımlarıyla süreç tamamlanmaktadır. Peki, faturalı hatlara uygun kredi için şartlar nelerdir?

Faturalı Hatlarda Kredi Alma İşlemi

Öncelikli olarak bilinmelidir ki yalnızca faturalı hatlı kullanıcılar için kredi imkanı vardır. Ayrıca 6 ay ve üzeri sürelerde kullanımda bulunulan hatlar için geçerlilik yer almaktadır. Türk Telekom, Vodafone ya da Turkcell operatörlerinin tamamında faturalı hatta kredi İstanbul olanakları mevcut olup tüm ilçe ve semtlerdeki bayilere başvurular yapılabilmektedir. İşlemler aynı gün içinde gerçekleşirken faturalı hattın onaylanması ise ödeme koşullarına bağlı olarak gerçekleştirilmektedir.

Cezalı Faturalı Hatlar

Kontratlı bir şekilde alınacak cihazlar için kişinin ödemelerinde herhangi bir sorun olmaması da talep edilmektedir. Faturaların ödenmesinde gecikmelerin yaşanması ya da cihaz kampanyaları sonucunda operatörden ceza alınması hallerinde başvurular yapılamamaktadır. Kullanılan tarifelerin ayarlanması sonrasında ise işlemler sağlanmaktadır. Tarife paketi içerisinde olmaması halinde yükseltme yapılmaktadır.

Faturalı Hat Kredi Süreleri

Aynı gün içinde acil ihtiyaçların giderilmesi oldukça büyük öneme sahip kredi alımları operatör bayilerinde halledilmektedir. Bununla birlikte yeni cep telefonu alımlarında ücretler faturaya ek olarak yansıtılmaktadır. Yapılacak sözleşmeye göre aylık taksit durumları belirlenirken aynı zamanda ödeme durumlarına ilişkin bilgilendirme mesajları da operatör tarafından atılmaktadır. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom operatörleri tarafından hizmete sunulan fatura üzerine kredi İstanbul ve diğer tüm şehirlerde geçerliliğe sahip olurken koşulları sağlayan kullanıcıların yararlanması mümkündür. Yapılacak işlemlerde önemli olan bir diğer husus ise bayiyle yapılan sözleşmeler olmaktadır. Bütün şartların tek tek kontrol edilmesi önerilirken farklı şekillerde kredi alımı sağlanması için beraberinde telafisi çok zor sonuçları getirebilmektedir.  Bundan dolayı cazip olanaklara karşı dikkatli olunması her zaman için yarar getirecektir.

Alexa Sıralamamıza Buradan Ulaşabilirsiniz.