İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Telefon Hattına Kredi Olanağı

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom Gsm şirketlerini ortak noktada buluşturan en önemli sorun, artan cep telefonu fiyatlarıyla müşterilerine yeni telefon satamama sorunudur. Bu noktada yardımlarına Telefon Hattına Kredi sistemi yetişmiştir. Operatör firma, müşterisinin faturalı hattına kredi tanımlanarak yeni telefon satışı yapılabilmektedir. Müşteriler faturalı hattının üzerinden çekeceği kredi ile bankaların yüksek oranlı kredilerine ihtiyaç duymadan amaçladıkları telefona sahip olabilirler. Önemli nokta, müşterinin bütçesiyle orantılı cihaz belirlemesidir.

Müşterilere Güven Vermek Önemli

Müşteriler, operatör bayisinde yaptıkları sözleşme ile ödeyecekleri taksit ve vade gibi kriterleri belirleyebilirler. Yapılan bu sözleşme operatörün alacağının temini açısından önemli olduğu gibi, müşterinin de aldığı hizmet ve ürünle ilgili güven duyması açısından önem arz etmektedir. Operatörün bayisinde Telefon Hattına Kredi alınan, ekonomik değeri ve vade süresi müşterinin bütçesine göre ayarlanmalı aksi takdirde taraflardan biri açısından hukuksal süreçle sonlanacak bir duruma sebebiyet verebilir.

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir
Faturalı Hatta Kredi

Telefon Hattına Kredi İçin Kriterler Nelerdir?

Telefon Hattına Kredi için en önemli kriter, bankalardan kredi çekebilir olmak. Normal bir banka kredisiyle telefon çok daha maliyetli olabilecekken, faturalı hat üzerinden çekilecek kredi maliyeti olabildiğince minimize edecektir.

İlginizi Çekebilir  Faturalı Hatlara Kredi Nedir?

Günümüz kriterlerine göre şu an için sadece faturalı hat müşterilerine kredi olanağı sağlanabilmektedir. Ön ödeme yani kontörlü hat dediğimiz sistemde de kredi veya başka sistemler geliştirilmeye çalışılsa da şu an için ön ödemeli hat kullananlar için yapılan bir düzenleme bulunmamaktadır.

Telefon Hattına Kredi’de Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Operatör bayisinde yapılan sözleşme ile müşterinin borç yükümlülüğü de doğmuş olur. Müşteri, sözleşme dahilinde taahhüt ettiği vade süresinde borcu ödemekle mükelleftir. Ödenmemesi durumunda gelişecek olumsuz şartların birebir yaptırımı bu kredi için de geçerlidir. Faturalı hat sahibi müşteri başvurusunu operatör firmanın bayisinde yapmalıdır. Müşteri, yapacağı kontratı bütçesine uydurmalı, ekonomik durumunu aşması durumunda operatör bayi, kişinin bütçesine uygun bir telefon önermelidir. Ayrıca müşteri bilinçlenerek istediği yeni telefon modelinin de değişikliğe gitmelidir. Sözleşme yapıldıktan sonra her iki taraf için de geri dönüş ihtimali olmayacak, sözleşmede belirtilen kriterlerin sağlanması mecburiyet kazanacaktır.

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.