İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anında Kredi İçin Gerekli Şartlar

Bankalar teknolojinin gelişmesi ile beraber müşterilerine sundukları hizmet portföyünü her geçen gün genişletmektedir. Özellikle de bankasal işlemler için şubelere gidecek zamanı bulunmayan müşterilere özel anında kredi gibi imkânlar sayesinde nakit sıkıntıları kısa sürede çözümlenmektedir. Her bankada bulunan mobil ve internet şube kullanım özelliği sayesinde müşteriler, banka şubelerine mecbur kalmadan gerçekleştirmeleri gereken her işlemi gün içerisinde kendi istedikleri ortam üzerinden yapabilmektedir. Peki, Anında Kredi İçin Gerekli Şartlar nelerdir?

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir
Faturalı Hatta Nakit Alma Ve Yeni Bir Telefon Almak

Anında Kredi

Anında kredi bankaların müşterilerine özel olarak sunduğu internet ve mobil şube üzerinden gerçekleştirilebilecek kredi başvurusudur. Müşteriler şubelerde sıra beklemeden internet ve mobil şubeye giriş yaparak anında kredi başvurusunu oluşturabilmektedir. Acil nakit ihtiyaçları için kısa sürede hesaba geçme açısından büyük fayda sağlamaktadır. Anında kredi başvurusu için bankalar müşterilerinden genel olarak hiçbir evrak talep etmemektedir. Bankalar sicili tam olarak oluşmamış ya da gelirini ibraz etme konusunda sıkıntı yaşayan kişilerden belge istemektedir. İnternet üzerinden yapılan anında kredi başvuruları kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.

İlginizi Çekebilir  En Kolay Kredi Veren Bankalar
Anında Kredi İçin Gerekli Şartlar
Anında Kredi İçin Gerekli Şartlar

Başvuru Şartları

Bankalar anında kredi başvurusu için müşterilerinden çok fazla bir şey talep etmemektedir. Krediye başvurmak için yasal yaş sınırının doldurulması gerekmektedir. Başvurunun yapılmış olduğu bankanın kredi notu değerlendirme kriterlerine uygun seviyede kredi puanına sahip olmak gerekmektedir. Anında kredi başvuruları genellikle 48 ay vadeden daha uzun tanımlanmamaktadır. Bu yüzden krediye başvuru yaparken vade seçeneği olarak 48 aydan daha düşük seçeneklerin talep edilmesi gerekmektedir. Son olarak da başvuru yapan kişilerin sigortalı olarak bir işte çalışıyor ya da gelir durumlarını belgeleyebiliyor olması şartı aranmaktadır.

Anında Kredi Hesaba Geçme Süresi

Gerçekleştirilen anında kredi başvuruları çok kısa süre içerisinde sonuçlanarak müşterilere olumlu ya da olumsuz olarak bilgi verilmektedir. Çoğu bankada anında kredi başvurularının sonuçlanması 10 dakikayı bile bulmamaktadır. Olumlu olarak sonuçlanan anında kredi başvuruları onaylanma sürecinin hemen sonrasında hesaba geçmektedir. Hatta anında kredi başvuruları onaylandıktan sonra mesai saatleri dışı, gece yarısı ya da hafta sonları gibi zamanlarda da hesaba yatırılmaktadır. Kolaylıkla başvuru yapılması ve kısa sürede sonuçlanması açısından anında kredi büyük avantaj sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir  Telefon Faturasına Kredi Al

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir
Faturalı Hatta Kredi Yöntemi Nedir?

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.