İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bankadan Kredi Alamazsanız Ne Yapmalısınız?

Günümüz koşullarında her vatandaş, bankaların kredi kullandırma şartlarına uygun olmayabiliyor. Özellikle gelir durumu iyi olmayan ya da kredi sicili kötü olan kişilerin bankalardan kredi çekmesi oldukça zor olacaktır. Bankadan kredi alamazsanız ne yapmalısınız? sorusunu yönelten kişiler, bu aşamada alternatif kredi yöntemlerini deneyebilir.

Bankadan Kredi Alabilmek İçin Ne Yapılmalı?

Gelir durumu yetersiz olan kişiler ve kredi sicili kötü olan kişiler, bankalar tarafından kredi çekmekte oldukça zorlanacaktır. Bu tip durumlarda uygulanabilecek en etkili yöntem, ipotekli ya da kefilli kredi başvurularını denemektir. Üzerinize kayıtlı olan herhangi bir mülkü, bankaya kefil göstererek rahatlıkla kredi çekebilirsiniz. Bu tip durumlarda bankaların borcu geri alamama riski ortadan kalkacağı için, genel olarak başvurular olumlu değerlendirilir.

Bunu da Okumalısın
En Kısa Yoldan Para Kazanma

Aynı şekilde gelir durumu iyi olan bir kişiyi bankaya kefil olarak gösterdiğiniz zaman, başvurularınız yine olumlu olarak değerlendirilir. Bu şartları sağlayarak da bankalardan kredi çekemeyen kişiler, farklı kredi kanallarına başvurabilir. Faktöring firmaları, kuyumcular ya da esnaflar üzerinden anlık nakit ihtiyaçlarını giderek paraları bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Türk Telekom Kredi Nasıl Alınır?
Bankadan Kredi Alamazsanız Ne Yapmalısınız?
Bankadan Kredi Alamazsanız Ne Yapmalısınız?

Faktöring Şirketlerinden Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar ya da dev holdingler tarafından kurulan bazı faktöring firmaları, tamamen kendi öz sermayeleri üzerinden yatırımlarda bulunarak marka değerlerini yükseltmeye çalışır. Bu firmalar üzerinden borç para alarak nakit ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Söz konusu firmalar genel olarak senet karşılığı çalışıyor. Aldığınız para karşılığında sizlerle karşılıklı senet yapılır. Böylece borcunuzu tıpkı bankaya öder gibi aylık vadeler şeklinde geri ödemiş olursunuz. Günümüz şartlarında BDDK lisansına sahip olan birçok yasal faktöring firması vardır. Bu şirketler üzerinden kredi çekmek isteyen kişilerin özellikle yasal hizmet veren faktöring şirketlerini tercih etmesi tavsiye ediliyor.

Borç Para Veren Kuyumcular

Bankaların haricinde kredi alabileceğiniz en yaygın yollardan birisi de kuyumculardır. Özellikle günümüzde birçok kuyumcu, vatandaşlara senet karşılığında belirli bir miktar borç para sunuyor. Kuyumculardan borç para alırken uygulanan şartlar genel olarak kişiler arasında özel şekilde gerçekleşir. Özellikle yakından tanıdığınız bir kuyumcu üzerinden senetle birlikte para alabilirsiniz. Söz konusu paraları dilerseniz altın şeklinde de alabilirsiniz.

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir  Kredi Çekmek Kaç Gün Sürer?

Bankaya Gitmeden Kredi Nasıl Alınır?

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.