İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Borç Para Alma

İlk bulunduğu günden bu yana para hep en değerli madde olmuştur. İnsanların hayatlarının bir döneminde mutlaka borç paraya ihtiyacı olmuştur. Söz konusu borç para eski dönemlerde aile içinden ya da yakın çevreden temin edilirdi. Ancak günümüzde burum pek de böyle olmuyor. Çünkü toplumda herkesin para ihtiyacı var. Haliyle insanlar borç para alma ve borç para veren yerler arayarak bu sorunun üstesinden gelmek istiyorlar. Bu noktada karşımıza ilk olarak bankalar çıkıyor ve fakat bankalardan para talebinde bulunmak için bazı şartları taşıyor olmak gerekiyor. Bu şartlardan bazıları KBB notunun iyi olması, düzenli bir gelir ve sgk pirim ödemesinin olması gibi sayılabilir. Söz konusu şartları taşımayan insanlara bankalar kredi sağlamazlar. Dolayısı ile para ihtiyacı için başka alternatiflerde olmalıdır.

Bankalardan Kredi Çekebilmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Para ihtiyacında ilk akla gelen bankalardan kredi çekmek için yapılması gereken ilk şey kredi notunun yükseltilmesidir. Bunun için ise bir banka ile düzenli olarak çalışmak gerekir. Hatta kredi kartı kullanımı ile bunu desteklemek en doğrusu olur. Öte yandan talep edeceğiniz kredinin ödeme planından aylıktan daha fazla aylık gelirinizin olması gerekir. Ayrıca en az 3 aydır olmak üzere düzenli bir geliriniz ve sgk primi ödemeniz gerekir. Bankalardan kredi çekmek için öncelikli olarak bu şartları sağlamak gerekir.

İlginizi Çekebilir  Turkcell Faturalı Hatta Kredi
borç para alma
borç para alma

Kredi Danışmanlığı

Günümüzde çok popüler olan kredi danışmanlığı finansal firmalar tarafından verilen bir hizmettir. Bu hizmet ile kredi danışmanı kişiler uygun kredi veren bankaları sizin adınıza takip eder. Kredi notunuzun yükseltebilmeniz adına planlama yapar. Kredi danışmanlığı ile bankaların kredi vereceği asla kesin değildir. Bu gibi garantiler ile konuşan firmalara asla itimat etmeyiniz.

Faturalı Hatta Kredi

Son dönemlerde nakit para probleminin çözümünde sıklıkla başvurulan faturalı hatta kredi uygulaması aslında telefon firmalarının ürün pazarlama yöntemlerinden biridir. Bu uygulama elektronik ürünlere taksit olayının ortadan kalması ile birlikte kullanılmaya başlanmıştır. Faturalı hatta kredi için üzerinize kayıtlı bir faturalı hattı en az altı aydır kullanıyor olmanız gerekir. Bunu belgeleyen kişilere telefon satışı hat üzerinden aylık ödemelere yansıtılır. İsteyen kişiler ise telefonu satarak nakit sorununu çözebilir.

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.