İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Borç Para Veren Yerler

Para, takas yönteminden sonra ortaya çıkmış olan ve alışverişlerde kullanılan bir birimdir. Birçok farklı şekilde bulunan para, dolar , Euro, TL gibi farklı çeşitlerde de bulunmaktadır. Tüm dünyada kullanılan ve tüm ürün, hizmet alımlarında geçerli olan para, oldukça önemlidir. Fakat bazı durumlarda, gündelik yaşamda ihtiyaç duyulandan çok daha fazla paraya ihtiyaç duyulabilir. Bu gibi durumlarda ilk başvurabileceğiniz yerler genellikle bankalardır. Fakat eğer kredi notunuz yeterli değilse veya başka bir problem varsa, bankalardan kredi alamazsınız. Bu gibi durumlarda ise bahsedeceğimiz diğer yöntemleri deneyebilirsiniz. Borç para veren yerler nerelerdir diye, sizde merak ediyorsanız, yazının devamına göz atabilirsiniz.

Borç Para İçin Kredi

Borç Para Veren Yerler
Borç Para Veren Yerler

Borç paraya ihtiyacınız varsa, ilk başvurabileceğiniz yerler şüphesiz bankalardır. Bankalar, müşterilerine belirli miktarlarda borçları, ihtiyaçlarına göre yapılandırarak ve belirli faizler ekleyerek verebilirler. Ortak belirlenen vade süresinde geri ödenmesi gereken bu borç, kredi adıyla anılmaktadır. Fakat eskiden ödemediğiniz borçlar veya düşük kredi borcunuz yüzünden bazı durumlarda kredi çekemeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda, diğer yöntemleri deneyebilir ve borç para bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  En Kolay Kredi Veren Bankalar

Yakın Birinden Borç Almak

Bankalardan kredi alamıyorsanız, yapabileceğiniz ilk şey, yakın bir arkadaşınıza veya ailenize başvurmak olacaktır. Eğer sağlam bir arkadaş çevreniz varsa, çok rahatlıkla borç para bulabilirsiniz. Eğer bu yöntem ile de borç para bulamadıysanız, diğer yöntemimize de göz atabilirsiniz.

Kuyumculardan Borç Almak

Bankalardan kredi çekemiyorsanız veya yakın bir arkadaşınızdan borç alamıyorsanız, son olarak kuyumcuları deneyebilirsiniz. Kuyumcuların birçoğu, belirli faizler ile senet karşılığı borç vermektedirler. Sizde düşük faizlere sahip olan ve ödemesi kolay olan bu borçları, çevrenizde bulunan kuyumculara danışarak öğrenebilir ve alabilirsiniz. Ayrıca yalnızca kuyumcular değil birçok farklı işletme de yakınlarına ve yakın çevresine borç verebilmektedir. Bu işletmelerden en çok bilineniyse Beyaz eşya satan yerlerdir. Bu gibi yerler, özellikle yakınlarına, ihtiyaç duydukları miktarlarda parayı, senetler karşılığında vermektedirler. Sizde bankadan kredi alamamış, yakın birinden borç bulamamış ve borç veren bir kuyumcu bulamamışsanız, şansınızı birde beyaz eşyacılar da deneyebilir ve senet karşılığında bir miktar borç alabilirsiniz.

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Para Kazanmak İçin İnternette Yapılabilecekler