İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

1

 

Telefon:

0850 420 35 73

0549 467 06 19

0549 467 06 10

En az 6 ay Faturalı Cep Telefonu kullananlar (Türk Telekom Mobil Hatta 1 Yıl Kullanım),

Taksitleri Faturalarına gelecek şekilde;

12 Ay vade ile 1.500-15.000 TL arası Kredi ile, cihaz alıp satmak sureti ile Nakit temin edebilirler.

Turkcell ve Sabit Hat Operatörü Olmuyor Maalesef 

Cep telefonları modelleri sürekli değişmektedir. Markaların rekabeti devamlı olarak yeni versiyonların çıkmasını sağlar. Her yeni model de başka bir teknoloji içermektedir. Fiyatlar da teknolojiye bağlı olarak değişiklik gösterir. Genelde son çıkan modellerin fiyatları oldukça yüksektir. Bu telefonları alabilmek gitgide zorlaşır. Eskiden yapılan kredi kartına taksit imkanı da artık mevcut değildir. Bu durumda cep telefonlarını nakit olarak almak gerekir. Ancak herkesin bütçesi bunun için uygun olmayabilir.

Operatörler bu konuda alıcılara alternatifler sunmuştur. Bu alternatiflerden birisi hat üzerine kredi imkanıdır. Sistem faturalı hatlar üzerine dayandırılır. Alınan cihazın ödemesinin faturalar ile alınması sağlanmaktadır. Bu sayede alıcılar ürünü taksit taksit ödeyebilir. Bu krediden faydalanmak için bazı ön şartlar istenmektedir.

Kimler Cep Telefonunu Kredi İle Alabilir?

Cep telefonuna kredi alabilmek için faturalı hat sahibi olmak gerekir. Bu hatlar için operatör fark etmemektedir. Genelde tüm operatörler faturalı hatlara kredi kampanyasına destek verir. Kredi verilen telefon modeli operatöre göre değişiklik gösterebilir. Faturalı hatlar aynı zamanda açık ve aktif olmalıdır. Kullanımda olmayan hatlara kredi verilmez. Birikmiş borcu olan faturalı hatlar da krediye uygunsuzdur. Yasal takipli olan hatlar krediye başvuramazlar. Bu Ürün bankalardan kredi alamayan kişilerin imdadına yetişen bir kredi türü değildir. Bankalardan kredi almaya yeterliliği olmayan kişilere, operatörleri de yeni bir telefon almaları için kredi zaten vermemektedir.

Telefon İçin Alınan Kredi Ne Kadardır?

Faturalı hatta kredi telefon modeline göre değişebilir. Alt ve Üst limit ise operatörler tarafından belirlenmektedir. Telefon değerine göre kredi şartlarında değişiklik olabilir. Bazı operatörler yeni açılan faturalı hatlara kredi vermemektedir. Bu durumda operatöre danışarak telefon seçmek gerekir. Yetkili satış bayileri size bu konuda yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda telefonların teknik özelliklerini de bayilerden öğrenebilirsiniz. Karar verdiğiniz telefon için kredi işlemleri başlatılabilir. Bu kısım operatör tarafından prosedüre dökülmüştür. Sizden sadece sözleşmeyi okuyarak imzalamanız istenir. Süreç bu şekilde hızlıca tamamlanmış olur. Bu Yazımızı da Mutlaka Okumanızı Tavsiye Ediyoruz Sıfır Aldığım Cihazımı Satarken Neden Değeri Çok Fazla Azalıyor?

Faturalı Hatlara Kredi Ödemesi

Telefonlar için alınan kredi nakit şekilde temin edilmez. Bu parayı cihaz bedeli olarak alırsınız. Dolayısı ile krediniz aslında seçtiğiniz telefondur. Bu kredi direkt nakit ihtiyacı olanlar için uygun değildir. Size verilen telefon ise kutulu ve faturalı bir üründür. Sıfır şekilde sizin kullanımınıza sunulmaktadır. Dilerseniz kullanmadan bu telefonun satışını yapabilirsiniz. Ancak kredi borcu sizin üzerinizde olmaya devam edecektir. Bu yüzden Cep telefonuna kredi ihtiyaç olan telefona göre seçilmelidir. Kredi ödeme gücü olmayan kişiler başvuruda bulunmamalıdır.

Faturalı hat sahipleri ise bütçelerine göre kredi çekmelidir. Alınan cihazlar hat sahibi kişiye faturalandırılır. Hat, başka bir telefonda da aktif kullanılıyor olabilir. Bu durum telefonun kullanımına engel teşkil etmez. Kredi ödemeleri faturalı hat üzerinden yapılır. Aylık olarak gelen faturada cihaz bedelinin o ayın ödemesi vardır.

Cihaz bedeli kullanım haklarına eklenebilir. Ayrıca da faturaya yansıtılabilir. Operatörün sunduğu imkanlara göre değişik seçenekler mevcuttur. Aylık ödemeler operatöre yapılmalıdır. Elden ya da bankadan ödeme yapılabilmektedir. Faturaya kredi ile alınan cihazlar başvuru günü kişilere teslim edilir. Bazı durumlarda kullandığınız tarifeyi değiştirmeniz istenebilir. Küçük tarifelere göre yüksek ücretli tarifelere geçiş yapmanız, alacağınız cihazın toplam ödemesini ve taksitlerini düşürebilir.

Telefon Kredilerine Kaç Taksit Yapılır?

Cep telefonu fiyatına göre kredi miktarı değişmektedir. Krediler aylara eşit olarak bölünür. 6 aylık ya da 12 aylık vadeler tanımlanabilir. Toplam tutara göre taksit miktarı da değişir. Her ay fatura ile birlikte ödemeniz size bildirilmektedir. Faturalı hatlara kredi verildikten sonra ödemeler ertelemeden başlanır. Tüm taksitler ödendikten sonra kredi borcu kapanmış olur. Kredi başvurusu için yapılan sözleşmede vade sayısı ve süresi belirtilmektedir. Faturalı hatlara kredi başvurusu onaylanmadan önce bu şartlar size sunulmaktadır. Bütçenize uygun olan krediler için onay vermeniz durumunda kredi başlatılır.

Kredilerin Ödenmemesi Durumu

Krediler, sözleşme esas alınarak verilmektedir. Fatura üzerine kredi de cihaz sözleşmesine dayanır. Dolayısı ile yasal hükümler geçerli olmaktadır. Telefon kredi banka kredilerinden daha düşük faizle verilmektedir. Alıcıları ödeme konusunda fazla zorlamamaktadır. Taksit imkanı da alıcılara kolaylık sağlamaktadır. Aylık borcun ödenmemesi durumunda öncelikle hatırlatmalar yapılır. Ödemenin alınmasından operatör sorumlu olmaktadır.

Bankalar böylelikle aradan çıkarılmış olur. Borçların aylık gecikmeye düşmesi durumunda ise sözleşme devreye alınır. Ödenmeyen borçlar için yasal takip başlatılır. Bu duruma düşen cihazların satışı da yapılmamaktadır. Ödeme konusunda sorun yaşanacaksa cihaz satışı daha önce yapılabilir. Cihaz satılırken borçlu olduğunun beyanı yapılmalıdır. Satışı yapılan cihazların aylık ödemeleri devam eder. Ödemelerin alınamaması durumunda operatörler icra yöntemine başvurabilirler. Bu durumu yaşamamak için aylık ödemeleri hiç bir şekilde atlatmamak gerekir. Bu Yazıyı Mutlaka Okumanızı Tavsiye Ediyoruz Sıfır Aldığım Cihazımı Satarken Neden Çok Azına Satabiliyorum?