Cep Telefonuna Kredi Alma

cep telefonuna kredi

Farklı gerekçelerle birlikte acil kredi olanaklarına sahip olmak isteyenler için cep telefonuna kredi oldukça caziptir. Aynı gün içerisinde arzu edilen tutarlarda kredi olanakları yeni cep telefonu alımıyla gerçekleştirilmektedir. Ancak bu işlemde de dikkat edilmesi gerekli birçok husus bulunmaktadır. Öncelikli olarak işlemler yapılmadan önce bilinmesi gerekir ki yalnızca operatör firmalarına ait bayiler üzerinden gerçekleşim durumu söz konusudur. Başta Türk Telekom olmak üzere Vodafone ya da Turkcell faturalı hat sahipleri, bayiler üzerinden bu işlemlerde bulunma hakkına sahiptir. Ancak yalnızca faturalı hat sahibi olunması da yeterli değildir.

Faturalı Hat Kredi Şartları

6 aylık süre boyunca faturalı hat kullanımı yapan kişilerin acil para lazım durumlarında değerlendirilebileceği hizmetlerde ödeme durumlarına bakılmaktadır. Kişinin düzenli bir şekilde telefon faturalarını ödemesi gerekir. Herhangi bir gecikme ya da ödemelerde aksaklıklar tespit edilirse kredi imkanı sunulmamaktadır. Ödeme kabiliyeti olmaması hallerinde kredi ürünü olarak değerlendirilmesi söz konusu değildir. Ayrıca cihaz kampanyalarından ceza alımı durumlarında da işlem onayı verilmemektedir. Bunun haricinde faturalı hat dışındaki cep telefonu kullanıcıları için hali hazırda böyle bir olanağın olmadığı da belirtilmelidir.

İlginizi çekebilir: Faturaya Kredi İmkanından Kimler Faydalanabilir ?

Faturalı Hat Kredi Süreçleri

Şartların sağlanmasıyla birlikte operatör bayisiyle yapılacak karşılıklı kontrat ile yeni telefon sahibi olunmaktadır. Cep telefonuna kredi imkanlarından yararlanılması için bazı durumlarda ev telefonları da değerlendirilebilir. Bununla birlikte bayilik ile yapılacak sözleşmede şartların neler getireceğine dikkat edilmelidir. Genel itibariyle 1.000 TL ile 5.000 TL arasında bir tutarın alınabilmesi mümkün olmaktadır. Aylık taksit ödemeleri ise kişiye ait faturaya ek olarak yansıtılmaktadır. Bunun haricinde bir ödeme durumu olmamaktadır.

Cep Telefonuna Kredi Ödemesi

Bankalarla işlemler yapmak istemeyen ya da kredi kartı bulundurmayan kişiler için oldukça kullanışlı bir yöntem olurken işlemlerin tamamı aynı gün içinde sonuçlandırılmaktadır. Yeni bir telefon alımı yapılarak ücreti belirli aylık taksitlere bölünerek faturadan çekilmektedir. Bayilik üzerinden yapılacak işlemlerin ardından onay durumları operatör tarafından belirtilirken ödemelerin düzgün olması için hatırlatma mesajları da atılabilmektedir. Bunun haricinde acil para lazım seçimlerinde oldukça kullanışlı bir yol olurken her geçen gün çok daha fazla kişi tarafından da müracaatlar yapılmaktadır.