Cep Telefonuna Kredi İmkanı Nedir?

cep telefonu için kredi

Telefon satın almak birçok bireyin ihtiyaç duyduğu bir eylemdir. Kimi istenmeyen durumlarda bireyler sahip oldukları telefonları yere düşürerek, suyun içerisinde düşürerek ya da farklı sebepler ile kırabilmektedir. Bu gibi durumlarda acil bir şekilde bireyin Cep Telefonuna Kredi İmkanı ile yeni bir telefon alması gerekir. Aksi takdirde hayatı büyük anlamda sekteye uğrayacaktır.

Telefonlar hem iletişim alanında hem de günlük hayatımızdaki diğer işlemleri gerçekleştirebilmemizde bizlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu sebep ile eksikliği en zor olan eşyalarımızdan bir tanesi şüphesiz telefonlarımızdır. Bu sebep ile oluşan herhangi bir aksaklıkta telefon temini çok önemlidir. Ancak yeni telefon satın alabilmek için her zaman yanımızda yeterli miktarda nakit para bulunmayabilir. Nakit para ihtiyacında ise GSM operatörleri müşterilerine yardımcı olmaktadır.

Bankalardan faizli kredi almak istemeyen ya da alamayan müşterileri için operatörler Cep telefonuna kredi sistemi ile telefon satışı gerçekleştirmektedir. Cep telefonunuz üzerinden kredi imkanı ile yeni bir telefon satın alabilmeniz için ise faturalı bir hatta sahip olmanız gerekmektedir. Faturasız hat sahipleri bu fırsattan yararlanamamaktadır.

Faturalı Hat Sahipleri Kaç Türk Lirasına Kadar Alışveriş Yapabilir?

Faturalı hat sahiplerine müşterisi oldukları GSM operatörleri tarafından sunulan avantaj kapsamında hat sahipleri cep telefonuna kredi imkanı ile birlikte yeni bir telefon satın alma hakkını kazanmaktadır. Bu sayede bankalara hiçbir şekilde borçlanmadan yalnızca müşterisi olduğunuz operatöre borçlanarak yeni bir telefon sahibi olabilir ve bu telefonu en kısa sürede temin ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telefon üzerine kredi sisteminde operatör tarafından size sağlanacak nakit kredi miktarı 10.000 Türk lirasına kadar çıkabilmektedir. Bu değerin altında rakamlar ile de alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu değerin üzerinde bir kredi tanımlanamamaktadır.

Cep Telefonuna Kredi İmkanı İle Hangi Telefonlar Satın Alınabilir?

Faturalı Hatta Nakit imkanı ile satın alabileceğiniz telefonlar operatörlerinizin bayilerinde bulunan telefonlar ile kısıtlıdır. Bayide sergilenen ya da depoda bulunan tüm telefonlar operatörler tarafından cep telefonunuza özel olarak sağlanan krediler üzerinden satın alınabilecektir. Diğer model ve markaların satışı ise eğer bayilere gelirse o zamandan sonra gerçekleştirilebilir.