İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Düşen Faiz Oranlarının Yıllık Maliyetlere Etkisi Nedir?

Konut kredisi almak için yapılabilecek müracaatlarda, plan yapılırken, önemli olan birtakım faktörler vardır. Bu faktörler, faiz oranları ve masraflarıdır. Müşterinin kredisinin onay alması, müşterinin birikim kapasitesine ve elde etmek istediği, almayı planladığı kredi miktarına bağlıdır. Bu bağlamda finans planı yapmak ve konut sahibi olmak isteyen müşterilerin yatırım isteklerini gerçekleştirmek oldukça pratik ve kolay olur.

Düşüşte olan faiz oranlarının, maliyetlere yansıması “mortgage” müracaatlarının, düşünülen ve hesabı yapılandan çok daha önce yapılmasını kolaylaştırır. Bankaların sunduğu ödeme çeşitleri ve uygun faiz oranlarıyla müşterilere toplumun bir yansıması olan hayallerinde yer edinmiş konutları elde etmeleri için oldukça geniş bir skala sunar. Yapılacak olan bütçe ve finansman planlarıyla birlikte müşterilere gelecekteki hedeflerini ortaya çıkarmalarına imkan ve olanak sağlar.

Birikim Oranlarındaki Düşüşler

Düşüşte olan faiz oranlarıyla birlikte, birikim oranlarında da düşüş gözlemleniyor. Birkaç yıl içinde, müşterilerin sahip olmak istedikleri, talip oldukları konutların yüzde yirmi beş oranında birikim yapılmalıydı. Ancak şu an bu oranın, birikimlerin de düşmesiyle, yüzde beşlik bir düşüş yaşadığı gözlemleniyor. Müşteriler istedikleri konutların yalnızca yüzde yirmilik kısmını biriktirmeleri durumunda -eğer kredi notları da yeterli bir seviyeye ulaştıysa mortgage ile konut sahibi olmaları mümkündür.

İlginizi Çekebilir  Garanti BBVA Sim Kart Bloke Kaldırma

Konut Kredisindeki Faiz Oranları

Konut kredisi başvurusu yapan kişilerin değerlendirilen en mühim noktası yaptıkları birikimdir. Bir diğer önemli olan konu ise kredilerin faiz oranlarıdır. Müşterinin aklında almak istediği bir konut var ise, yıllık maliyet hesaplama yöntemiyle tutarların hesabı yapılabilir.

Diğer yandan yeni konut alımı, yurt dışında ikamet etmesine rağmen konut alma isteği olan müşterilere oranla birtakım farklılıklar gösterecektir. Yapılacak hesaplamalar, muhasebelerin de yardımıyla konut sahibi olmak isteyen müşteriler de doğru tutarları, birikimleri ortaya çıkarma imkanına sahip olacaklardır.

Düşük Riskli Bir Yatırım Mortgage

Konut kredisinden yararlanılarak alınacak evin değeri her geçen yıl daha da katlanacaktır. Tüm piyasayı kapsayan bu yükseliş, müşterinin yapmış olduğu yatırımın sürekli değer kazanması durumunu değiştirmez. Müşteriler geleceklerini güvenceye almak istiyorlar ise tercih edecekleri ve araştıracakları bankalara giderek yardım alabilirler.