İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Faturalı Hat İçin Kredi Kullanımı

Özellikle son yıllarda kullanım oranın artmasıyla birlikte faturalı hatta kredi verenler sayıca çoğaldı. Ancak unutulmaması gerekir ki bu işlemler yalnızca operatör bayileri tarafından yapılmaktadır. Herhangi bir aksilik yaşanmaması için Vodafone, Türk Telekom ya da Turkcell bayileri üzerinden işlemlerin başlatılması söz konusudur.

Neden Faturalı Hattan Kredi Alınır?

Kontrat yapılarak cihaz alımıyla birlikte kredi sağlama durumu oluşurken başvurular için ise belirli şartlar bulunmaktadır. Yapılması gereken süreçlerin tamamlanmasıyla birlikte arzu edilen tutarlarda yeni telefonlar alınabilir, sonrasında ödemeler belirli taksitlerde fatura üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bankalarla çalışmak istemeyenler için alternatif bir seçim olmasının yanı sıra, kredi kartı bulunmayan kullanıcılarda kolay bir şekilde işlemlerini bu şekilde yaptırabilmektedir.

Faturalı Hatta Kredi Alımı

Faturaları hatta sahip olan kullanıcılar için kredi alımı vardır. Bunun dışında diğer hatlarda hali hazırda bir uygulama durumu mevcut değildir. Ancak ev telefonları içinde faturaya nakit para ihtiyacı karşılanmaktadır. İşlemlerin tamamı belgeli bir şekilde yapılırken aynı zamanda kişinin ödeme güçlüğü çekmemesi de şartlar arasındadır. Herhangi bir sebepten dolayı telefon faturalarını ödemede zorluk yaşayan, gecikme durumu olan kişilerin kredi imkanından yararlanabilmesi ihtimal dahilinde değildir. 6 aylık süre boyunca faturalı hatta sahip kişilerin bayiler aracılığıyla uygun kredi alımları gerçekleştirilmektedir. Faturalı hatta kredi verenler operatörler aracılığı ile kullanıcının uygunluğu da kontrol edilmektedir. Sonrasında onay işlemiyle birlikte gönderim sağlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Avea Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır? 

Kredinin Geri Ödenmesi

Ek cihaz alımıyla birlikte elde edilen kredilerle ihtiyaçların karşılanması yapılabilmektedir. Bununla birlikte Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom operatörlerinde faturaya yansıtılan ek ücret ile yeni bir telefon sahibi olunması da sağlanmaktadır. Ödemelerle ilgili herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için mesaj gönderimi de yapılmaktadır. Belirli aylar boyunca yapılacak ödemelerde süreç tamamlanmaktadır. Aynı gün içinde işlemlerin yapılabilmesiyle birlikte nakit ihtiyaçlar karşılanabilmektedir. Faturaya nakit para sistemi sorunsuz bir şekilde yapılırken şartlara sahip olan kişilerin hemen başvuru yapmasında da bir sakınca bulunmamaktadır. Yapılacak sözleşmeler ise kullanıcıya özel olarak hazırlanırken belirli koşulların tamamı belirtilmektedir. İşlemler bu şekilde iki taraflı olarak hazırlanarak yapılmaktadır.

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir
Avea Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.