Faturalı Hatta Kredi Ne Anlama Geliyor ?

Faturalı Hatta Kredi Ne Anlama Geliyor

Faturalı Hatta Kredi Ne Anlama Geliyor. Halk arasında bilinen aksine faturalı hatlar için bankalar kredi vermiyorlar. Faturalı hatta kredi verme işi aslında resmi veya yasal olarak bilindiği gibi bir kredi olmaktan çok uzaktır. Faturalı hatlar için kredi verme durumu ise operatörlerin yeni bir cep telefonu alınması için limit oluşturulmasıdır.

Bir çok telefon operatörü firması faturalı telefonlara tanımladıkları ek ödeme yöntemi ile cep telefonu satın alınmasını sağlıyorlar. Çünkü cep telefonu satın alırken taksit yapma imkanı bulunmuyor. Bu yöntemle cep telefonu satın alırken 31 Ocak 2019 Tarihine kadar 12 aylık taksitler ile anlaşma yapılıyor. Dolayısıyla faturalı hattınıza tanımlanacak aylık ek ödemelerle cep telefonu satın alabilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Nereye Yapılır?

Faturalı hattınıza tanımlı ödeme sistemiyle kredi kullanır gibi para alarak yeni bir cep telefonu alıyorsunuz. Ancak bu işlem için operatörünüzün başvurunuzu kabul etmesi gerekir. Çünkü her operatörün başvuru onay şartları farklıdır. Bu sayede yaptığınız anlaşma gereği telefonunuza tanımlanan ek ödeme kredi öder gibi faturanızın taksitlerini belirli bir güne kadar ödeyebilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Ne Anlama Geliyor ?

Faturalı hatlara kredi veren operatörler ifadesi aslında doğru değildir. Çünkü faturalı hatta kredi veren operatörler değil, operatörlerin kendi finans kuruluşlarıdır. Telefonu faturanıza ek ödeme tanımlanması yöntemiyle size anlaşma ile satılan telefonu bu işi yapan aracı bayilerden alabilirsiniz. Bayilerde da bu işlemden Operatörlerden prim almaktadır.

Faturalı Hatta Alternatif Nakit Para Bulabileceğiniz  Yöntemler

Günümüzde kredi notunun düşük olması gibi nedenlerle binlerce kişi yeni bir cep telefonu almak için kredi başvurusu yapamıyor. Çünkü başvuru yapsalar dahi başvuruları onaylanmıyor. Dolayısıyla eğer bankalardan kredi almanıza engel olan durumlar varsa alternatif yöntemlerden biride budur.

Öncelikle kredi kartınızın nakit avans özelliğini kullanarak belirli bir miktar nakit para elde edebilirsiniz. Tabi ki bu durumda iken kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Çünkü kredi kartı borçları belirli bir süreye kadar ödenmediğinde bloke olabiliyor.

Eğer kredi kartınız yoksa ve işten yeni ayrıldıysanız, iş yerinizin anlaşmalı olduğu bankadan adınıza tanımlı kredi kartını vakit kaybetmeden alabilirsiniz. Hemen hemen maaşınız kadar nakit avans çekme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise kredi kartınızı kullanmanıza gerek kalmadan, telefon faturanıza ek ödeme tanımlamasıyla, herhangi bir operatör firmasından sözleşme karşılığı yeni bir telefon alabilirsiniz.