Faturalı Hatlara Kredi

 

Faturalı Hatlara Kredi İmkanı

Faturalı Hatlara Kredi almak için faturaları düzenli ödenmiş bir adet hat yeterlidir. Kredi başvurusu hattın sahibi üzerinden yapılmaktadır. Yapılan sözleşme de hat sahibini muhatap alır. Kredi başvurusuna hat sahibi kimliği ile birlikte gitmelidir. Aynı gün içinde krediler onaylanmaktadır.

En az 6 ay Faturalı Cep Telefonu kullananlar,

En az 24 ay Sabit Hatlı ev- iş telefonu olanlar,

En az 2 sene İnternet abonesi olanlar, Taksitleri Faturalarına gelecek şekilde;

12 Ay vade ile 1.500-7.000 TL arası Kredi ile, cihaz alıp satmak sureti ile Nakit temin edebilirler.

Max Vade 12 Ay dır. 1 Eylül 2018 Tarihi itibari ile Operatörlerin  Cihaz Alımlarında ki 24 Ay vade seçeneği kaldırılmıştır.

 

Hemen arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz
0850 420 35 74

* Dolduracağınız Başvuru Formu nu takiben mesai saatlerinde danışmanlarımız tarafından aranarak detaylı bilgi verilecektir.

Ücretsiz Başvuru Formunu Doldurmak İçin TIKLAYIN

 
faturalı hatlara kredi
Faturalı Hatlara Kredi

Cep Telefonuna Kredi – Misyon umuz Kredi

Cep telefonları modelleri sürekli değişmektedir. Markaların rekabeti devamlı olarak yeni versiyonların çıkmasını sağlar. Her yeni model de başka bir teknoloji içermektedir. Fiyatlar da teknolojiye bağlı olarak değişiklik gösterir. Genelde son çıkan modellerin fiyatları oldukça yüksektir. Bu telefonları alabilmek gitgide zorlaşır. Eskiden yapılan kredi kartına taksit imkanı da artık mevcut değildir. Bu durumda cep telefonlarını nakit olarak almak gerekir. Ancak herkesin bütçesi bunun için uygun olmayabilir.

Operatörler bu konuda alıcılara alternatifler sunmuştur. Bu alternatiflerden birisi hat üzerine kredi imkanıdır. Sistem faturalı hatlar üzerine dayandırılır. Alınan cihazın ödemesinin faturalar ile alınması sağlanmaktadır. Bu sayede alıcılar ürünü taksit taksit ödeyebilir. Bu krediden faydalanmak için bazı ön şartlar istenmektedir.

 

Kimler Cep Telefonunu Kredi İle Alabilir?

Cep telefonuna kredi alabilmek için faturalı hat sahibi olmak gerekir. Bu hatlar için operatör fark etmemektedir. Genelde tüm operatörler faturalı hatlara kredi kampanyasına destek verir. Kredi verilen telefon modeli operatöre göre değişiklik gösterebilir. Faturalı hatlar aynı zamanda açık ve aktif olmalıdır. Kullanımda olmayan hatlara kredi verilmez. Birikmiş borcu olan faturalı hatlar da krediye uygunsuzdur. Yasal takipli olan hatlar krediye başvuramazlar.

 

Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Konular

 1. Faturalı Hatta Kredi ile Kontratlı olarak alınacak cihazlar; ödeme kabiliyeti olmayan kişiler için bir kredi ürünü değildir.
 2.  Kontratlı olarak alınacak cihazların; Kullanılması, birine hediye edilmesi, yeni modeli çıktığında ya da memnun kalınamaması durumunda satılması gibi kararlar, cihazı alan kişinin tasarrufundadır.
 3. Alınan cihazın, 1 Yıl, 1 Ay, 1 Hafta, 1 Gün v.b zaman dilimlerinde; satılması ya satılmaması ile ilgili her hangi bir kısıtlayıcı kanun yoktur.
 4. Kontratlı Cihazların temini; sadece yetkili bayilerde, yetkili kişiler aracılığı ile alınabilir.
 5. Cihaz satılacak ise; 2. El Cihaz Alım-Satım ı için Emniyet Genel Müdürlükleri nin belirlemiş olduğu Cihaz Alım Satım belgesi; imzalanmalı ve imzalatılarak bir nüshası alınmalıdır.
 6. Cihazı satmadan önce mutlaka, satılacak cihazın 2.el fiyatı ile ilgili araştırma yapılmalıdır.

 

Telefon İçin Alınan Kredi Ne Kadardır?

Faturalı hatta kredi telefon modeline göre değişebilir. Alt ve Üst limit ise operatörler tarafından belirlenmektedir. Telefon değerine göre kredi şartlarında değişiklik olabilir. Bazı operatörler yeni açılan faturalı hatlara kredi vermemektedir. Bu durumda operatöre danışarak telefon seçmek gerekir. Yetkili satış bayileri size bu konuda yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda telefonların teknik özelliklerini de bayilerden öğrenebilirsiniz. Karar verdiğiniz telefon için kredi işlemleri başlatılabilir. Bu kısım operatör tarafından prosedüre dökülmüştür. Sizden sadece sözleşmeyi okuyarak imzalamanız istenir. Süreç bu şekilde hızlıca tamamlanmış olur.

 

Faturalı Hatlara Kredi Ödemesi

Telefonlar için alınan kredi nakit şekilde temin edilmez. Bu parayı cihaz bedeli olarak alırsınız. Dolayısı ile krediniz aslında seçtiğiniz telefondur. Bu kredi direkt nakit ihtiyacı olanlar için uygun değildir. Size verilen telefon ise kutulu ve faturalı bir üründür. Sıfır şekilde sizin kullanımınıza sunulmaktadır. Dilerseniz kullanmadan bu telefonun satışını yapabilirsiniz. Ancak kredi borcu sizin üzerinizde olmaya devam edecektir. Bu yüzden Cep telefonuna kredi ihtiyaç olan telefona göre seçilmelidir. Kredi ödeme gücü olmayan kişiler başvuruda bulunmamalıdır.

Faturalı hat sahipleri ise bütçelerine göre kredi çekmelidir. Alınan cihazlar hat sahibi kişiye faturalandırılır. Hat, başka bir telefonda da aktif kullanılıyor olabilir. Bu durum telefonun kullanımına engel teşkil etmez. Kredi ödemeleri faturalı hat üzerinden yapılır. Aylık olarak gelen faturada cihaz bedelinin o ayın ödemesi vardır.

Cihaz bedeli kullanım haklarına eklenebilir. Ayrıca da faturaya yansıtılabilir. Operatörün sunduğu imkanlara göre değişik seçenekler mevcuttur. Aylık ödemeler operatöre yapılmalıdır. Elden ya da bankadan ödeme yapılabilmektedir. Faturaya kredi ile alınan cihazlar başvuru günü kişilere teslim edilir. Bazı durumlarda kullandığınız tarifeyi değiştirmeniz istenebilir. Küçük tarifelere göre yüksek ücretli tarifelere geçiş yapmanız, alacağınız cihazın toplam ödemesini ve taksitlerini düşürebilir.

 

Telefon Kredilerine Kaç Taksit Yapılır?

Cep telefonu fiyatına göre kredi miktarı değişmektedir. Krediler aylara eşit olarak bölünür. 6 aylık ya da 12 aylık vadeler tanımlanabilir. Toplam tutara göre taksit miktarı da değişir. Her ay fatura ile birlikte ödemeniz size bildirilmektedir. Faturalı hatlara kredi verildikten sonra ödemeler ertelemeden başlanır. Tüm taksitler ödendikten sonra kredi borcu kapanmış olur. Kredi başvurusu için yapılan sözleşmede vade sayısı ve süresi belirtilmektedir. Faturalı hatlara kredi başvurusu onaylanmadan önce bu şartlar size sunulmaktadır. Bütçenize uygun olan krediler için onay vermeniz durumunda kredi başlatılır.

 

Kredilerin Ödenmemesi Durumu

Krediler, sözleşme esas alınarak verilmektedir. Fatura üzerine kredi de cihaz sözleşmesine dayanır. Dolayısı ile yasal hükümler geçerli olmaktadır. Telefon kredi banka kredilerinden daha düşük faizle verilmektedir. Alıcıları ödeme konusunda fazla zorlamamaktadır. Taksit imkanı da alıcılara kolaylık sağlamaktadır. Aylık borcun ödenmemesi durumunda öncelikle hatırlatmalar yapılır. Ödemenin alınmasından operatör sorumlu olmaktadır.

Bankalar böylelikle aradan çıkarılmış olur. Borçların aylık gecikmeye düşmesi durumunda ise sözleşme devreye alınır. Ödenmeyen borçlar için yasal takip başlatılır. Bu duruma düşen cihazların satışı da yapılmamaktadır. Ödeme konusunda sorun yaşanacaksa cihaz satışı daha önce yapılabilir. Cihaz satılırken borçlu olduğunun beyanı yapılmalıdır. Satışı yapılan cihazların aylık ödemeleri devam eder. Ödemelerin alınamaması durumunda operatörler icra yöntemine başvurabilirler. Bu durumu yaşamamak için aylık ödemeleri hiç bir şekilde atlatmamak gerekir.

 

Krediler İçin Kefil Gerekir Mi?

Cep telefonu için alınan hat üstüne kredi kefil gerektirmez. İşlemler hat üzerinden yapılır. Faturalı hatlar kredi tamamen ödenene kadar kapatılamaz. Devredilebilmesi için operatörün yönergelerine uyulmalıdır. Hat sahibi kişilerin de tüm bilgisi operatörlerde mevcuttur. Bu bilgilerin doğru ve güncel olması gerekir. Güncel olmayan bilgilerden kişiler sorumludur. Her faturalı hat için alınabilecek kredi miktarı sınırlıdır. Bu tutar operatörler tarafından belirlenip değiştirilebilir.

Faturalı hatlara kredi ye başvurmadan önce şartları operatörden öğrenebilirsiniz. Cep telefonuna verilen kredi tamamı ile yasaldır. Fatura üzerinden verildiği için banka kredisi statüsünde değildir. Sistem tamamen prosedüre dayandırılmıştır. Kişilere özel değişiklik göstermez. Dolayısı ile güvenilir bir uygulamadır. Faturanızı hat sahiplerine şu an için kredi verilmemektedir. Mevcut faturalı hatlara kredi 2019 sistemi yalnızca aktif faturalı hatları kapsar. Yapılan kredi sözleşmeleri tarafları koruma altına almaktadır. Şartlara uyulmaması durumunda tarafların yasal itiraz hakkı vardır. Sözleşme en son taksit ödendiğinde geçerliliğini kaybeder. Son Taksit ödenene kadar sözleşmenin her maddesi aktif olacaktır.

 

 

Alexa Sıralamamıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

“Faturalı Hatlara Kredi” üzerine 16 yorum.

 1. Detaylı bilgi için lütfen danışmanlarımızı arayın.

  Telefon: 0850 420 35 74
  Hafta İçi 09:00 – 19:00
  Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

 2. Soner bey merhaba;
  Detaylı bilgi için lütfen danışmanlarımızı arayın.

  Telefon: 0850 420 35 74
  Hafta İçi 09:00 – 19:00
  Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

 3. Tunahan bey merhaba;
  Detaylı bilgi için lütfen danışmanlarımızı arayın.

  Telefon: 0850 420 35 74
  Hafta İçi 09:00 – 19:00
  Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

 4. Emrah bey merhaba;
  Detaylı bilgi için lütfen danışmanlarımızı arayın.

  Telefon: 0850 420 35 74
  Hafta İçi 09:00 – 19:00
  Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

 5. Ahmet bey günaydın.
  Şubelerimiz, Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana’dadır.
  Detaylı bilgi için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.
  Telefon: 0850 420 35 74
  Hafta İçi 09:00 – 19:00
  Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

 6. Ben 69 yaşınıda bir SSK emekli sürüngeniyim.Benim TTNET ve diğer faturlı hatlarıma kredi verilmiyor.Ben bu durumda kime söğmeliyim aceba?

 7. Adım Abdullah benim Turkcell hattının kredisi 0 Vodafone hattım avukatlık türktelekom hattım kapatılmış internet hattımı yeni değiştirdim ( Superonline idi D-Smart oldu) ben nasıl kredi alacağım

 8. Rahmi bey günaydın.
  Şubelerimiz, Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana’dadır.
  Detaylı bilgi için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.
  Telefon: 0850 420 35 74
  Hafta İçi 09:00 – 19:00
  Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

 9. Abdullah bey merhaba.
  Konu ile ilgili olarak detaylı bilgi için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.
  Telefon: 0850 420 35 74
  Hafta İçi 09:00 – 19:00
  Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

 10. Elif Hanım merhaba.
  Konu ile ilgili olarak detaylı bilgi için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.
  Telefon: 0850 420 35 74
  Hafta İçi 09:00 – 19:00
  Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

Bir cevap yazın