Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulunulan şehrin bir önemi olmamakla birlikte yapılacak faturalı hatta kredi başvurusu için tüm operatörler geçerliliğe sahiptir. Hali hazırda başta Türk Telekom olmak üzere Turkcell ya da Vodafone operatörlerine ait faturalı hatta sahip kişiler işlemlerini gerçekleştirilebilmektedir. Sadece operatör bayileri tarafından yapılmak ile birlikte değerlendirme sonucunda geri dönüş olmaktadır. Sonrasında ise uygunluğun tespit edilmesiyle işlemler gerçekleştirilmektedir. 

Faturalı Hattın Kredisi Kime Uygun

Faturalı hat üzerinden alınabilecek kredi işlemleri yeni cihaz alımıyla olmaktadır. Sözleşme yapılarak işlemler başlatılırken sonrasında belirli ödeme planları ile kredi çıkartılır. Bununla birlikte herkes için uygun olduğunu söylemek ise yanlış olacaktır. Faturalı hatta kredi başvurusu için bazı temel şartlar yer almaktadır. Şu an itibariyle faturasız hatlar için herhangi bir kredinde de bahsedilmemektedir. Faturalı hattın kullanım durumunun 6 aydan fazla olması gerektiği gibi aylık ödenene faturalarda gecikme durumlarının olmaması da önem taşır. Ödeme kabiliyetine sahip olmayan faturalı hat sahipleri için kredi ürünü olmadığı belirtilebilir, işlemlerin onay almayacağı da şimdiden bilinmelidir.

Faturalı Hat Kredi Sonuçlar

Faturalı hatta kredi başvurusu işlemleri operatör bayileri üzerinden yapılırken sonrasında değerlendirme başlatılmaktadır. Sözleşmelerin oluşturulmasında ise bazı hususlar önem taşımaktadır. Ödeme durumlarına ilişkin cezai yaptırımların neler olacağı bilinmelidir. Ödemelerin düzenli bir şekilde yapılacağının belirtilmesiyle işlemler tamamlanmaktadır. Hiçbir şekilde internet üzerinden işlemlerin yapılma durumu olmadığı gibi dolandırıcılık durumlarına karşı da dikkatli davranılmalıdır. Aksi durumda hatalı işlemler yapılması kaçınılmaz olmaktadır.

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu ve Ödeme Bilgileri

Hiçbir şekilde teminat ya da kefil durumu olmaksızın faturalı hatta kredi başvurusu olumlu sonuçlanmaktadır. Ayrıca ön ödeme durumları da olmamaktadır. İşlemler neticesinde 6 ile 24 ay arasında değişen sürelerde kredi vadeleri tanımlanmaktadır. Bu süre boyunca faturaya kredi için, hattan ek ücret kesintileri doğrudan yapılmaktadır. Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom faturaları üzerinden ek ücret alımları söz konusu olurken aylık bilgilendirme de mesaj yoluyla olmaktadır. 10.000 TL’ye kadar tutarların alımları sağlanırken gerekli bilgilerin tamamı operatör bayilerinden alınabilir, bazı hususlar operatörlere göre de farklılık gösterebilmektedir. Sizlerde faturaya eklenecek ek ücretle yeni bir telefon kullanımına şimdi başlayabilirsiniz