İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Faturalı Hatta Nakit

Günümüzde telefon alımlarında kredi kartlarına yapılan taksit sayılarının azalması kullanıcıları farklı yöntemler bulmaya teşvik etmişlerdir. Aynı zamanda nakit ihtiyacı olanlar da faturalı hatta nakit imkanını kullanarak anında nakit ihtiyacını giderebilmektedirler. Faturalı hattınızla neler yapabileceğinize dair konulara bir göz atalım

Faturalı Hatta Nakit Nasıl Yapılmaktadır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi faturalı hatta nakit imkanını sunan birçok aracı kuruluş bulunmaktadır. Bu kuruluşlara gittiğiniz de faturalı bir hattınızın olması yeterlidir. On bin liraya kadar nakit ihtiyacınız belirli bir vade oranı uygulanarak faturalı hattınıza altı ya da on iki eşit taksitle yansıtılmaktadır.

Bankadan kredi almış gibi bu tutarı eşit taksitler halinde telefon faturanıza ödüyorsunuz. Faturalı hatta nakit konusunda mantık aslında şu; size bu tutar karşılığında cihaz satışı yapılıyor ve siz de bu cihazı değerinin biraz altında piyasada satarak nakit ihtiyacınızı karşılamış oluyorsunuz. Mantık tamamen budur.

Bu, çoğu kişiye doğru gelmese de bankalardan kredi alamayan sicili bir kere bozulmuş ancak şuan ödeme gücü bulunan kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Böylelikle bu kişiler faturalı hatlara nakit imkanı ile acil nakit ihtiyaçlarını taksitli bir şekilde karşılamış oluyorlar.faturalı hatta nakit

İlginizi Çekebilir  Faturalı Hat İçin Kredi Kullanımı

Acil Nakit İhiyacı

Bankaların faizlerinin yüksek olması sonucunda acil nakite ihtiyacı olan kişiler faturalı hatta nakit imkanından yararlanmaktadırlar. Bunları yapan birçok firma bulunmaktadır. Zaman zaman bu firmaların işleyiş biçimi hakkında şikayetler olsa da yine de birçok kişi bu yolla beş bin liradan on bin liraya kadar nakit ihtiyaçlarını giderebilmektedirler.

Faturalı Hatta Nakit Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Faturalı hatta nakit imkanından yararlanabilmeniz için kendi adınıza ve en az altı ay aktif olarak kullandığınız bir faturalı hattınız olmalıdır. Buna sahipseniz yukarıda da bahsettiğimiz gibi aracı ve yetkili kurumlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

Ayrıca faturalı hatlara nakit ihtiyacınız için aylık telefon faturalarınızı o güne kadar düzenli ödemiş olmanız gerekmektedir. Faturalı hatta kredi imkanı için en önemli şart kredi notunuzun kullanılabilir olması. Evet, bankalardan kredi alamıyor olabilirsiniz ancak cihaz alırken de bir kredi notunuz var ve bu yeterli değil ise herhangi bir tutar almanız mümkün değildir.

Faturalı Hatlara Cihaz İmkanı

Bir faturalı hattınız var ise istediğiniz cep telefonu faturanıza taksit yaparak alma imkanınız bulunmaktadır. Aslında mantık yukarıda bahsettiğimiz konu ile aynıdır. Öncelikle bilmeniz gereklidir ki faturalı hattınıza bir cihaz alabilmeniz için hattın sizin adınıza kayıtlı olması gerekmektedir ve en az altı ay süre ile bu hattı aktif olarak kullanmış olmalısınız. Ayrıca telefon faturalarınızı da düzenli ödemiş olmalısınız. Böylece operatörünüzde bir puan birikecektir. Bu puana göre cihaz alma imkanınız bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir  PTT Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bütün Operatörler Cihaz Veriyor mu?

Evet tüm cep telefonu operatörleri cihaz vermektedir. Bu, sadece cep telefonu ile sınırlı değildir. Tablet, bilgisayar gibi cihazları da almanız mümkündür. Faturalarınızı düzenli ödüyorsanız öncelikle operatörünüzden bir puan sorgulaması yapmalısınız. Bu puan durumunuza göre cihaz alma imkanız bulunuyor.

Cihaz bedeli çoğu zaman peşin fiyatına 12 taksit seçeneği ile size sunuluyor. Yani cihaz bedelini siz 12 eşit taksit ile cep telefonu faturanıza ek olarak ödüyorsunuz. Daha önceden bu taksit 6 aydı ancak yeni yasa ile 12 eşit taksit imkanı ile cihaz alabiliyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken konu; ödeme bütçenize göre cihaz almanızdır. Gelirinizi aşacak şekilde cihaz almanız gereksiz yere cep telefonu faturanızı şişirecektir.

Ödeme güçlüğü çektiğinizde faturanızı ödemez iseniz hattınız önce aramalara daha sonra gelen aramalara kapatılacaktır. Bu nedenle gelir durumunuza göre cihaz almanız önemlidir. Ayrıca aldığınız cihazı satıp nakite çevirmek gibi bir fikriniz var ise bu konuyu da çok iyi araştırmalısınız. Bedelinin çok altında cihazı satmanız daha çok zarara girmenize sebebiyet verecektir. Operatörünüz üzerinden cihaz alabilmek birçok kişinin işine yarayan bir işleyiş olmuştur.

İlginizi Çekebilir  Acil Kredi Seçeneklerinde Faturalı Hatlar

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Faturalı hatta nakit imkanı çok masumane görünse de amaç dışı kullanımları olabilmektedir. Öncelikle belirtmek isteriz ki faturalı hatlara nakit imkanı sunan firmanın mutlaka yetki belgesini talep edin. Aksi halde dolandırılma durumunuz yüksektir. Bu imkanı ödeme gücünüz yok ise kesinle kullanmamalısınız. Aksi halde hem gereksiz yere faiz ödemiş olursunuz hem de aylık taksitler ödeme gücünüzü daha da çok etkiler.

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.