Faturalı Hattımla Kredi Alımını Nasıl Gerçekleştiririm?

Cep telefonlarında ya da ev telefonlarında geçerliliğe sahip olan faturalı hatta anında kredi seçenekleri birçok şartı bulundurmasına karşı önemli getirileri içermektedir. Aynı gün için gerekli olan tutarların alımı yapılabilirken işlemlerin sorunsuz gerçekleşmesi için birtakım kurallarına da riayet edilmesi gerekir. Türk Telekom, Vodafone ya da Turkcell operatörlerine ait tüm faturalı hat kullanıcıları için kredi olanaklarının bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle bankalar üzerinden işlem yapmak istemeyen, tercih etmeyenler için çok daha hızlı ve pratik bir yol olması da kısa zamanda kullanım oranını bir hayli arttırmaktadır.

Faturalı Hatta Bayi İşlemleri

İşlemlerin tamamı sadece operatör bayileri tarafından yapılırken belirli şartlara bağlı olarak cep telefonu alım sözleşmeleri hazırlanmaktadır. Kontratların içerdiği maddelerin detayı bir şekilde incelenmesiyle faturaya nakit kredi onayı verilebilir. Ancak bu durumdan önce belirli hususların sağlanmış olmasına da bakılmaktadır. Bunların başında kullanıcıya ait faturalı hattın kullanım süresidir. 6 aydan uzun bir süredir aktif kullanımda olması gerekir. Ayrıca son iki yılda cihaz kampanyalarından ceza alınmamış olması da önem taşımaktadır. Aksi durumda kredi onayı verilmemesi ihtimal dahilindedir.

Faturalı Hat Kredisi Bayi Kontratları

Kullanılan faturalı hattın ödemelerin sağlıklı bir şekilde yapılması da olmazsa olmazlardandır. Faturalı hatta anında kredi şartları bu şekilde açıklanabilirken sonrasındaki işlemlerde bayilerle yapılan anlaşma doğrultusunda gerçekleşmektedir. Kullanıcıya ait hatlar üzerinden yapılan kontratlarla işlemler tamamlanırken herhangi bir sorun olma durumu da bulunmamaktadır. Gerektiği ölçüde tutarların alımları için yapılacak başvuru işlemlerinin hızlı sonuçlanması da acil hallerde dahi kullanılmasını beraberinde getirmektedir.

Faturalı Hat Kredi Tutarları

Çoğunlukla 1.000 TL ya da 5.000 TL arasındaki bedellerin alımlarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Daha yüksek bedellerde ihtimal dahilinde olabilmektedir. Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom bayilerinden alınacak yeni telefonlarla yapılacak sözleşmelere göre ödeme planları çıkarılmaktadır. Aylık ödeme durumları belirlenirken bazı farklılıkların olması da söz konusudur. Bununla birlikte ödemeler ise kişiye ait faturaya eklenmesiyle yapılmaktadır. Kişinin aylık olarak faturalarını ödemeye devam etmesiyle süreç tamamlanmaktadır. Aylık mesaj durumları da ödemelerin düzenli olmasını sağlamak içindir.