İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Faturaya Kredi

Operatörler tarafından verilen faturaya kredi imkânından tüm faturalı hat kullanıcıları yararlanabilmektedir. Telefona kredi kartına taksit imkânının kaldırılması ve nakit satışa geçilmesi telefon satışlarının düşmesine ve telefon alacak müşterilerin zor durumda kalmasına neden olmuştur.

Faturalı hat kullanıcılarının belirli kriterlere sahip olması ile fatura üzerine kredi imkanı operatörler tarafından verilmektedir. Bu kredilerden banka sorumlu değildir. Kredi operatör tarafından verilmektedir.

Alınan cihaz belirli vadeye kadar taksitlendirilmekte ve faturalı hat üzerinden ödenmektedir. Cihazın değerine göre değişen faturaya kredi imkanı her cihazda farklılık göstermektedir. Alt limit 2000 ile 3000 lira arasında değişkenlik gösterebilirken üst limit sınırı operatörler tarafından belirlenmektedir.

cep telefonuna kredi

Faturalı Hatta Kredi Alma Şartları Nedir?

Telefon operatörleri tarafından belirlenen faturaya kredi şartlarından telefon almak isteyen bütün faturalı hat sahipleri faydalanabilmektedir. Faturalı hattın hangi operatörden olduğu fark etmeden başvuru telefon alınacak bayiden yapılabilmektedir.

Fatura üzerinden kredi alma şartlarından biri faturalı hattın aktif ve belirli bir süredir kullanılıyor olması gerekmektedir. Kapanmış ya da kullanılmayan hatlara kredi verilmemektedir. Telefon olacak müşteri kendisinin ya da bir yakının faturalı hattı üzerinden de cihaz alabilmektedir. İkinci bir şart ise kredi alınacak hattın borç yüzünden kapatılmamış olması ve ödemelerin düzenli yapılmış olması gerekmektedir.

Düzenli ödemeler kredi puanını arttırdığı için operatörler tarafından fatura üzerinden kredi başvurusuna daha hızlı dönüş yapılmaktadır. Kredi notunun düşük olması kredi imkanını geciktirebilmekte ya da operatör tarafından olumsuz sonuçlanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?

Faturaya Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Faturalı hat üzerinden verilen kredi başvurusu için telefon alınacak bayiye kimlik ile başvuru yapılmaktadır. Fatura üzerinden kredi başvurusu bankaya değil operatöre yapılmaktadır. Bu nedenle ilgili tarafta banka değil operatördür. Operatör tarafından olumlu sonuçlanan başvurularda kredi imkanından müşteri yaralanmış olur.

Cihazın fiyatına göre değişkenlik gösteren kredi miktarı yine cihazın fiyatına göre taksitlere bölünmektedir. Genellikle taksitler 6 ay ile 24 ay arasında olmaktadır. Cihazın taksit ödemesi fatura ödemesi ile birlikte yapılmaktadır.

Operatör ile faturaya kredi başvurusu yapan müşteri arasında sözleşme imzalanmaktadır. Bu sözleşmeye yasal olarak iki tarafta uymak zorundadır. İki tarafı da yasal olarak koruyan bu sözleşme, müşterinin taksit ödemesini bitirdikten sonra kendiliğinden sona erer.

Nakit sıkıntısı çeken tüketiciler, günümüz teknolojisinden faydalanabilmek adına faturaya kredi imkanı sadece Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi operatörler ile yararlanabilmektedir. Başvuru sonrası belirlenecek olan geri ödeme vadeleri ile kredi almak isteyen herkes talepte bulunabilmektedir. Operatör bayilerinin sağladığı en önemli avantaj, diğer tüketici kredileri gibi yüksek faiz oranlarından değil, çok daha düşük maliyetli kredilerle yeni bir telefona sahip olabilirsiniz.  İhtiyaç ve bütçeye göre sınırsız tercih hakkınızı bu kredi sayesinde kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  TC Kimlik No ile Kredi Notu Sorgulama (Ücretsiz)
Faturaya Kredi İmkanından Kimler Faydalanabilir
Faturaya Kredi İmkanından Kimler Faydalanabilir

Müşterilerin En Merak Ettiği Konu; Güvenlik

Operatör bayilerinde düzenlenen sözleşme, yeni alınacak olan telefon üzerinden belirlenen kredinin taksit ve ödeme tutarları üzerine yapılmaktadır. Faturalı hat kullanan müşteriler, operatörlerin verdiği güvence ile ödeme planları belirleyebilecek,  güvenlik kuşkusunu yapılan sözleşme ile ortadan kaldırabileceklerdir. Mobil operatörle yapılan sözleşme aradan bankayı çıkartır, operatör ile müşteriyi alacaklı – borç ilişkisine sokar. Bu sözleşmede taksitlerin tutarı, ödeme günü gibi bilgiler yer alacaktır. Yapılan bu sözleşme sayesinde müşteri de sürecin yasal yolla yürüdüğü konusunda tatmin olmuş şekilde yeni alacağı telefonu kullanmaya ve ödeme planını yapmaya başlayacaktır.

Sistemi Herkes Kullanabilir Mi?

Bankalardan kredi çekmeye haiz herkes faturaya kredi imkanı değerlendirebilir. Bankadan kredi çekmeyi bir uğraş gibi gören veya faizin yüksek olduğunu düşünen tüketici, tercihini cep telefonu operatörünün sağlayacağı kredi imkanından yana kullanabilmektedir.

Faturalı hatta sahip kişiler, finansman sağlanabilir müşteriler olduğundan,  ön ödeme sisteminde böyle bir finansman garantisi verilemediğinden mevcut sistem yalnızca faturalı hat sahibi müşteriyi kapsayacaktır. İlerleyen zamanda ön ödemeli müşterilerin de böyle sistemden faydalandırılması için çalışmalar devam etmektedir.

Faturaya Kredi İmkanı

Müşterinin ve cep telefonu operatörünün karşılıklı olarak imzalarının atılmasıyla oluşan sözleşmede, müşterinin vadesi geçmiş olmasına rağmen ödemediği tüm borçlar müşteri için hukuki süreç başlamasına sebebiyet verecektir. Müşterinin taksitleri geciktirmesi veya ödememesi durumu kendisi adına hukuki süreç başlattığından sözleşme imzalandıktan sonra sözleşmenin gereklerini üstlenmek zorundadır.

İlginizi Çekebilir  İnternetten İş Veren Kurumlar / İnternetten Para Kazanma

Kullanmış olduğunuz faturalı hattın ilgili operatör bayisine giderek başvuru yapılmalıdır. Kontrat yapılma aşamasına gelmeden önce kredinin, ödeme kabiliyeti olmayan kişilere hitap etmediği bilincinde olunmalıdır. Cihazı eskiyen veya cihazında yeni özellikler arayan müşterinin telefonunu yenileme amacı ile operatör bayisine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Faturaya Kredi İmkanından Kimler Faydalanabilir?  

Cep telefonuna kredi uygulaması satın alacağınız cep telefonu ücretince size operatör tarafından bir miktar nakit para verilmesine dayanan bir sistemdir. Verilecek nakit para satın alacağınız cep telefonun fiyatına göre belirlenmektedir. Ödemeyi gerçekleştirebileceğiniz toplam vade ise 1 Eylül 2018 tarihinde değiştirilen hüküm ile 24 aydan 12 aya kadar düşürülmüştür.

Cep Telefonu Almanın En Kolay Yolu Cep Telefonuna Kredi

Cep telefonuna kredi avantajı günümüzde cep telefonu satın almanın en kolay yollarından bir tanesidir. Eğer yeterli miktarda nakit paranız bulunmuyor ise bu kolaylık sayesinde hiçbir ekstra faiz bedeli ödemenize gerek kalmadan yeni bir telefon sahibi olabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Selvet uslu Selvet uslu 27 Haziran 2019

    Telekom internet abonesiyim 3yıldır 5000tl istiyorum

  2. admin admin Yazar | 18 Mart 2021

    Kredi çekmenize yardımcı olacağını söyleyen şahıs ve kurumlara kesinlikle kişisel bilgilerinizi vermeyiniz. Çıkmayan kredileri çıkartabilecek şahıs ya da bir firma yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir