Faturaya Kredi

faturaya kredi

Operatörler tarafından verilen faturaya kredi imkânından tüm faturalı hat kullanıcıları yararlanabilmektedir. Telefona kredi kartına taksit imkânının kaldırılması ve nakit satışa geçilmesi telefon satışlarının düşmesine ve telefon alacak müşterilerin zor durumda kalmasına neden olmuştur.

Faturalı hat kullanıcılarının belirli kriterlere sahip olması ile fatura üzerine kredi imkanı operatörler tarafından verilmektedir. Bu kredilerden banka sorumlu değildir. Kredi operatör tarafından verilmektedir.

Alınan cihaz belirli vadeye kadar taksitlendirilmekte ve faturalı hat üzerinden ödenmektedir. Cihazın değerine göre değişen faturaya kredi imkanı her cihazda farklılık göstermektedir. Alt limit 2000 ile 3000 lira arasında değişkenlik gösterebilirken üst limit sınırı operatörler tarafından belirlenmektedir.

Faturaya Kredi

Faturalı Hatta Kredi Alma Şartları Nedir?

Telefon operatörleri tarafından belirlenen faturaya kredi şartlarından telefon almak isteyen bütün faturalı hat sahipleri faydalanabilmektedir. Faturalı hattın hangi operatörden olduğu fark etmeden başvuru telefon alınacak bayiden yapılabilmektedir.

Fatura üzerinden kredi alma şartlarından biri faturalı hattın aktif ve belirli bir süredir kullanılıyor olması gerekmektedir. Kapanmış ya da kullanılmayan hatlara kredi verilmemektedir. Telefon olacak müşteri kendisinin ya da bir yakının faturalı hattı üzerinden de cihaz alabilmektedir. İkinci bir şart ise kredi alınacak hattın borç yüzünden kapatılmamış olması ve ödemelerin düzenli yapılmış olması gerekmektedir.

Düzenli ödemeler kredi puanını arttırdığı için operatörler tarafından fatura üzerinden kredi başvurusuna daha hızlı dönüş yapılmaktadır. Kredi notunun düşük olması kredi imkanını geciktirebilmekte ya da operatör tarafından olumsuz sonuçlanabilmektedir.

Faturaya Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Faturalı hat üzerinden verilen kredi başvurusu için telefon alınacak bayiye kimlik ile başvuru yapılmaktadır. Fatura üzerinden kredi başvurusu bankaya değil operatöre yapılmaktadır. Bu nedenle ilgili tarafta banka değil operatördür. Operatör tarafından olumlu sonuçlanan başvurularda kredi imkanından müşteri yaralanmış olur.

Cihazın fiyatına göre değişkenlik gösteren kredi miktarı yine cihazın fiyatına göre taksitlere bölünmektedir. Genellikle taksitler 6 ay ile 24 ay arasında olmaktadır. Cihazın taksit ödemesi fatura ödemesi ile birlikte yapılmaktadır.

Operatör ile faturaya kredi başvurusu yapan müşteri arasında sözleşme imzalanmaktadır. Bu sözleşmeye yasal olarak iki tarafta uymak zorundadır. İki tarafı da yasal olarak koruyan bu sözleşme, müşterinin taksit ödemesini bitirdikten sonra kendiliğinden sona erer.

“Faturaya Kredi” üzerine 6 yorum.

 1. Selvet bey merhaba;
  Detaylı bilgi için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.
  Telefon: 0850 420 35 74
  Hafta İçi 09:00 – 19:00
  Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

 2. Sedat bey merhaba.
  Konu ile ilgili olarak detaylı bilgi için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.
  Telefon: 0850 420 35 74
  Hafta İçi 09:00 – 19:00
  Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

 3. selam internet abonesiyim 5 yıldır (turksat uydunet) bu duruma göre kredi kullanabilirmiyim.tşkr

 4. Merhaba Talat Bey.
  Konu ile ilgili olarak detaylı bilgi için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.
  Telefon: 0850 420 35 74
  Hafta İçi 09:00 – 19:00
  Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

Bir cevap yazın