İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Garanti BBVA Sim Kart Bloke Kaldırma

Garanti BBVA Bankasına kayıtlı cep telefonu numaraları numara taşıma ya da başka nedenlerden dolayı sim kart değişiklilerinden sonra Garanti BBVA kişinin internet bankacılığı şifresini ve mobil bankacılığa giriş şifresinin güvenlik sebebiyle bloke etmektedir. Garanti bbva sim bloke kaldırma nasıl yapılır? Cep telefonundan sim blokesini kaldırmak için Garanti Bankası şubelerine gidilerek bloke kaldırma işlemi yapılabilmektedir. Ayrıca Garanti BBVA müşteri hizmetleri aracılığıyla sim blokesi kaldırma işlemi yapılmaktadır.

Garanti BBVA Müşteri Hizmetleriyle Sim Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Garanti BBVA müşteri hizmetleri aracılığıyla Sim blokesini kaldırmak için ilk olarak müşteri hizmetleri aranmalıdır. Garanti BBVA müşteri hizmetleri telefon numarası 444 0 333’dür. Bu numara ile müşteri hizmetlerine bağlanılarak cep telefonunun sim blokesi iptal işlemi yapılabilmektedir.

Garanti BBVA Şube Yoluyla Sim Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Garanti BBVA şubesine gidilerek T.C. kimlik kartıyla yada nüfus cüzdanıyla başvuru yapılarak cep telefonu sim blokesi kaldırma işlemi kolay ve güvenilir bir şekilde yapılmaktadır.

Sim Kartı Neden Bloke Olmaktadır?

Sim kartı bloke olmasının bazı sebepleri vardır. Bunlar kişinin güvenliği açısından önem arz etmektedir.

İlginizi Çekebilir  TC Kimlik No ile Kredi Notu Sorgulama (Ücretsiz)

Sim kartı bloke olmasının sebepleri şunlardır:

  • Numara taşıma işlemi yapıldığında (operatör değişikliğinde)
  • 4.5G’ye geçiş yapılmasında
  • Sim kart değişikliğinde
  • Sim kart arızalarında

Yukarıda yazılı olan sebeplerden dolayı banka tarafında sim kartına bloke koyulmaktadır. Ve kişi blokeyi kaldırmadan cep telefonundan bankacılık işlemelerini yapamamaktadır.

Sim Kartın Bloke Olması Ne Anlama Gelmektedir?

Sim kartının blokesi olması herkes tarafından istenmeyen bir durumdur. Tam telefon bankacılığından acil bir iş yapılması gerektiğinde sim kartının bloke olmasından dolayı telefon bankacılığına giriş yapılamamaktadır.

Bu durum mobil bankacılığı ve telefon bankacılığı kullanan kişilerin canını sıksa da aslında onların güvenliği açısından yapılmaktadır. Sim kart bloke olması numara taşıma işlemi yapılmasından sonra, 4,5G’ye geçiş döneminde ya da sim kartında oluşan arızalar nedeniyle sim kartın değiştirilmesinde ortaya çıkan sorundur. Bu olaylar olduğunda sim kartı bloke edilmektedir. Sim kartının bloke edilmesi güvenlik açısından önemli olup doğru bir işlemdir. Sim kartının bloke edilmesi özellikle bankacılık işlemlerinde oluşabilecek sıkıntıları ortadan kaldırmaktadır.