İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İhtiyaçlara Uygun Krediler

Çoğu zaman insanlar, acil nakit ihtiyaçlarına sahip olmasına karşın bankalarla iş yapmak istememektedir. Senetle kredi alımları için çeşitli hususlar var olurken faturalı hat üzerinden sağlanacak imkanlarda ise belirli şartlar bulunmaktadır. Şu an itibariyle her gün binlerce kişinin başvuru yaptığı sistem işleyişinde ödeme kabiliyeti bulunması aranmaktadır. Ayrıca kontrat yapılarak alınacak cihazlar için işlemlerin tamamı da operatörlere ait bayilerce gerçekleştirilmektedir. Peki, faturalı hatta kredi işlemleri için neler gereklidir?

Acil Nakit İhtiyaçlarında Faturalı Hatlar

Farklı sebeplerle gerekli olan acil nakit durumlarında Türk Telekom, Turkcell ya da Vodafone operatörlerinin kullanılmasında bir farklılık yoktur. Tüm operatörler için sistem işleyişi var olurken en az 6 aylık süredir faturalı hat kullanımı istenmektedir. Bunun haricinde faturalı olmayan hatlarda ise kredi şansı bulunmamaktadır. Faturaların ödenmesinde yetersizliklerin olması, gecikme durumlarının yaşanması gibi sebeplerde var olan kredi imkanından yararlanılmamasını beraberinde getirecektir. Ayrıca cihaz kampanyalarıyla ilgili kullanıcının ceza alması durumlarında da başvurular geçersiz olmaktadır. Senetle kredi işlemleri yeni telefon alımıyla gerçekleştirilmektedir. Ödemeler fatura üzerinden tanımlanırken aynı zamanda yapılan kontrat maddelerine göre de şartlarda birtakım farklılıklar olması ihtimal dahilindedir.

İlginizi Çekebilir  TTNET Kredi Süreçleri Hakkında

Faturalı Hatlarda Kredi

Faturalı hat üzerinden elde edilen kredilerle kullanıcının kullanım durumları arasında bağlantı bulunmamaktadır. Buna karşın belirtildiği gibi ödeme güçlüğüne sahip kişilerin şartları sağlamış olmasına karşın başvuruları da operatör tarafından iptal edilmektedir. Herkes için geçerli olmayan süreçlerde 5.000 TL’ye kadar tutarların alımları olmaktadır. İşlemlerin tamamının bayiler üzerinden gerçekleşmesi de önerilmektedir. Aksi durumda telafisi çok daha zor olumsuz durumlarla karşılaşılma ihtimali yüksektir. Borç para veren telefon operatörleri cep telefonları dışında ev telefon hatları içinde hizmetlerini devam ettirmektedir.

Neden Faturalı Hat Kredisi?

Faturalı hatlar aracılığıyla alımı sağlanan yeni telefonlarla ücretler faturaya eklenmektedir. Bayiler tarafından yapılan sözleşme çerçevesinde aylık olarak ödemeler gerçekleştirilmektedir. Taksit durumları çekilen krediye göre değişebilirken aynı zamanda telefon alımları da farklılaşmaktadır. Borç para veren bankalardan çok daha iyi bir seçim olduğunu söylemek yanlış olmayacaktadır. Bununla birlikte aylık olarak mesaj bildirimiyle ödemeler hakkında da operatör bilgisi de kullanıcılara iletilmektedir. Ödemelerde herhangi bir zorluk yaşanması halinde ise sözleşme şartlarında var olan cezai yaptırımların uygulanması kaçınılmazdır. Bundan dolayı mutlaka düzenli bir ödeme gerekmektedir.

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir

Para İhtiyaçlarında Faturalı Hat Kredileri

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.