İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İnternetten Hattına Kredi Olanakları

Yasal olarak faaliyetlerini sürdüren telefon operatörleri, geçerli olan olanakların tümü için bayiler kullanılırken internet hattına kredi süreçleri de yürütülmektedir. Yeni cihaz alımları neticesinde işlemler yapılmasına karşın bazı şartların var olması ve sözleşmeli olarak işlemlerin yapılması da görülmektedir. Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell faturalı hatlarda kredi uygunluğu bulunmaktadır. Bazı operatörler özelinde ev telefonları içinde aynı durum geçerli olurken şu an için faturasız hatlarda böyle bir olanak durumu bulunmamaktadır.

İnternet Hattı Kredileri

Anlaşmalı olan operatör bayileri başvurusu işlemiyle süreç başlatılmaktadır. Bununla birlikte kullanıcıya göre kredi limitlerinde farklılıklar olabilmektedir. Ayrıca ödeme şartlarına ilişkin vadeli seçeneklerde de değişkenlikler olduğu bilinmektedir. Kredi kullanımları için kişinin faturalı hatta sahip olması ve en az 6 aydır kullanıyor olması gerekir. Buna ilave olarak ise aylık faturaların incelemesi yapılmaktadır. Düzenli bir şekilde ödeme durumlarında internet hattına kredi olanakları değerlendirmeye alınmaktadır. Herhangi bir sebeple olabilecek gecikme durumlarında kişinin ödeme güçlüğü sonucuna varılmaktadır. Herkes için bir kredi ürünü olmadığı da bu şekilde ortaya çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Hat Kredi Ödemeleri Nasıl Olur?

Başvuru işlemleri operatör şirketi tarafından değerlendirilirken olumlu ya da olumsuz dönüşler yapılmaktadır. Olası hatalı durumlarla yetersiz ödeme gücüne dayalı olarak krediler reddedilebilir. Onay durumlarında ise kefil ya da teminat durumları olmaksızın işlemler başlatılmaktadır. 6 ile 24 ay arasında bir taksitlendirme durumu olurken yeni alınacak telefon tutarının daha yüksek fiyatlı olması halinde ise ön ödeme taleplerinde de bulunulabilir. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom üzerinden faturaya gelecek ek ücret doğrultusunda ödeme işlemleri olmaktadır. Bunun haricinde bir durum söz konusu değilken aylık olarak ödemelerin yapılması gerekir. Bu durumla ilgili mesaj gönderimi de olmaktadır. Herhangi bir gerekçeyle kredi ödemelerinin yapılmaması halinde ise sözleşmede var olan cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalınmaktadır.

İnternet Hattı Kredileri

Kolay bir yöntemle operatörler sayesinde yeni telefonların elde edilmesi yalnızca faturaya ek ücret eklenmesi neticesinde elde edilmektedir. İnternet hattına kredi için hemen operatör bayileri üzerinden işlemler yapılabilir, sonrasında başvurular neticesinde yeni telefon kullanımına başlanılabilir.

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir

Turkcell Faturalı Hatta Kredi İşlemleri

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.