İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kefilsiz Kredi Alma Yöntemleri Nelerdir?

Bankalardan kredi almak oldukça fazla kişinin finansman konusunda tercih ettiği yollardan bir tanesidir. Bankaların da bu konuda onay vermesi için bir takım şartların yerine geldiğinden emin olması gerekir. İlk olarak riskin düşük olması beklenir. Riskin düşük olması için ise verilen kredinin geri ödenmesinde bir sorun olmaması şarttır. Kredi notuna bakmak ve maaş durumunuzu kontrol etmek bu nedenle bankaların başvurduğu yolların biridir. Bankalardan kefilsiz kredi alma nasıl olur sorusunun cevabı temelde şartları yerine getirmeye dayanır. Bu sayede bankalar sizden ek olarak kredi onayı için herhangi bir kefil istemek durumunda kalmazlar.

Ödeme Gücünüzün Olması

Kefilsiz Kredi Alma
Kefilsiz Kredi Alma

Bankalardan kredi almak için elinizde en önemli kozlardan bir tanesi genelde ödeme gücünüzdür. Ödeme gücünüzün yerinde olması durumunda bankalar size kredi vermek için herhangi bir zorluk çıkarmaz. Bankaların kredi vermesinde en büyük risk durumu genelde ödemelerin tamamlanmamasıdır. Maaşınızın olması halinde düzenli ödemeler yapma olasılığınız daha yüksek olduğundan ödemeleriniz kolaylıkla tamamlanır. Bunun için de kefil istenmesi söz konusu olmaz.

İlginizi Çekebilir  Borç Para Alma

Kredi Notunuzun Durumu

Kredi notunuz da en az ödeme durumunuz kadar önemlidir. Bankadan aldığınız kredinin onayı için kredi notunuzun yüksek olması istenir. Kredi notunuzun yüksek olması bankanın size güvenmesi anlamına gelir. Böyle bir durumda da aynı şekilde kefil talep edilmesi gerekmeyecektir. Kefil istenmesi için sizin ödemeniz veya kredi notunuz gibi önemli bir faktörde sorun olması gerekir. Aksi durumda gerek kalmadan bankadan kredi çekebilirsiniz. Bankaların bazıları da şartları yerine getirmeseniz bile size kefilsiz şekilde kredi verir. Bunun için emekli maaşınızın olması veya mal varlığınızın bulunması gerekir.

İpotek Yoluyla

Bankalar maaş veya gelir bildirimi yapamamanız halinde ipotek yolu ile işlem yapabilirler. İpotek ile işlem yapılması ödemenin garanti altına alınması anlamına gelir. Bu sayede yine kefilsiz bir şekilde krediniz onaylanır. Ödemelerinizin düzenli olması ve bundan dolayı da kredi almanız son derece olumlu bir tablodur. Kefil bazen ev kredisi gibi yüksek miktarlarda onay alınması için de istenebilir. Bankanız size bunu bildirecektir.

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Garanti BBVA Sim Kart Bloke Kaldırma