İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kefilsiz Kredi Nasıl Alınır?

Bu makalemizde “kefilsiz kredi nasıl alınır” sorunuzun açıklamasını yapacağız.

İnsanlar hayatlarının belli zaman dilimlerinde maddi açıdan problem yaşayabilirler. Bu sıkıntılı dönemlerde insanlar ya yakınlarından borç isterler ya da bankalardan kredi çekerler. Alınan tüm yardımlar pek tabi sonrasında tekrar geri ödemek koşulu ile alınır. Borç alınan kişi veya kredi çekilen banka bu borcu veya krediyi verirken borçlunun bu borcunu ödeyeceğinden emin olmak isterler. Bu sebepten dolayı kişi hakkında geniş bir araştırma yapıldıktan sonra banka tarafından kredi çıkartılır. Bazen kişilerden alacağınız miktar bankadan alabileceğiniz miktar kadar işinize yaramayabilir. Bu nedenle insanlar yüklü harcama yapacakları zaman daha çok bankaları tercih ederler. Bu tercih olumlu olabileceği gibi ödemeler zamanında yapılmaz ise olumsuz gelişmeler de yaşatabilir. Tüm bunlar karşılıklı güven içerisinde olur.

Kefilsiz Kredi

Kredi çekecek olan kişi bunu birden fazla yolla yapabilir. Öncelikle hangi bankadan ve ne kadar çekeceğine karar vermelidir. Daha sonra da çekilen kredinin ödemelerinde bankalar tarafından borçluya tanınan rahatlık ve imkânlar iyice karşılaştırılmalı ve gözden geçirilmelidir. Aksi halde karşınıza belirli sorunlar çıkabilir. Bunun için ince eleyip sık dokumak gerekir. Bu incelemeyi yaptıktan sonra kredi çekeceğiniz bankanın şubesine gidebilir ve kredinizi oradan alabilirsiniz. Bir başka yol olan internet üzerinden hesabınıza çekeceğiniz miktarın yatırılmasını isteyebilirsiniz. Bu yollardan biri, kefilsiz kredi nasıl alınır sorunuzun cevabı olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Türk Telekom Kredi Nasıl Alınır?
kefilsiz kredi nasıl alınır

Kredi Alırken Bankanın İstedikleri Nelerdir?

Kişi kredi çekerken bankanın belirli istekleri ile karşılaşabilir. Bunların en önemlilerinden biri kefildir. Bankalar kredi verdikleri insanın borcunu ödeyeceğinden emin olmak isterler. Bu nedenle yıllardır kredi çekmek isteyen insanlar kendilerine bir kefil bulup bu şartı sağlamaya çalışırlar.

Kefilsiz Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar maaş alan müşterilerinden belli oranlara kadar kefil istemezler. Sebebi ise maaşlarının bir kısmına el koyabilmektir. İnsanların kefilsiz kredi alabilmeleri için hangi şartları sağlamaları lazımdır, kefilsiz kredi nasıl alınır? Bankada belli bir birikiminiz varsa, üzerinize ev , araba gibi gayrimenkul varsa, kredi notunuz çok yüksekse veya bankanın ürünlerini düzenli bir şekilde kullanıyorsanız bankadan kefilsiz kredi çıkartılır. Bu şartları sağlayan insanlar kefilsiz kredi çekebilir ve kullanabilirler.

Güncel haberler için facebook sayfamızı takip edin.

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir

Kimlik Üzerine Nasıl Kredi Çıkartılır?

3 Yorum

 1. Sevda Sevda 1 Mayıs 2019

  Merhaba;
  Kefilsiz kredi veren bankalar hangileri. Nasıl kefilsiz kredi alabilirim, yardımcı olabilir misiniz lütfen?

 2. Hayrettin Güçlü Hayrettin Güçlü 1 Mayıs 2019

  Kefilsiz kredi nasıl alınır acaba. Gerçekten kefilsiz kredi veren bankalar var mı? Yardımcı olabilirmisiniz bana lütfen.

 3. admin admin Yazar | 18 Mart 2021

  Kredi çekmenize yardımcı olacağını söyleyen şahıs ve kurumlara kesinlikle kişisel bilgilerinizi vermeyiniz. Çıkmayan kredileri çıkartabilecek şahıs ya da bir firma yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir