İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kredi Çekemiyorum Diyorsanız Yapmanız Gerekenler

Kredi notu, bankadan kredi kartı alabilmek için oldukça önemlidir. Bu yüzden bana kredi çıkmıyor gibi bir durumla karşı karşıya iseniz doğru yolları izlemeniz gerekir. Kredi notunuz yetersizse yapmanız gerekenler işleminde ise ilk olarak ödeme planı oluşturmanız lâzım. Bu ödeme planının en başında da düzenli ödemeleriniz gelir. Çünkü KKB, kredi notunun yüksekliğini belirlemek için ilk olarak kişinin ödemelerini inceler.

Eğer ödemeler düzenli yapılmış ise kredi notunuz da o kadar yükselir. Bununla birlikte kredi notunuzun yükselme süresi de ödemelerinize bağlı olarak yükselmektedir. Bankadan kredi kartı veya kredi almak için yüksek olması gereken kredi notunda bir önemli unsur ise gecikmedir. Bankaya yaptığınız her ödemenin 1gün bile gecikmemiş olması büyük ölçüde önemlidir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notu, bankadan destek alabilmek için önemlidir. Eğer kredi notunuz düşük ise bankadan hiçbir şekilde kredi kartı alamazsınız. Bunun için kesinlikle kredi notunuzu yükseltmeniz gerekiyor. Bana kredi çıkmıyor gibi bir sorununuz var ise bunun için bankanın müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilir, bilgi alabilirsiniz. Eğer kredi notunuzun düşüklüğü ile ilgili bir problem varsa işte bu durumda notunuzu yükseltmeniz gerekecek. Ancak kredi notunuzun yükselmesi biraz zaman alabilir. Bu zaman yaptığınız eksiksiz ödemeler ve tarihlerine bağlıdır. Ödemelerinizi hiç geciktirmeden yaptığınız takdirde kredi notunuz yükselir.

İlginizi Çekebilir  Faturaya Kredi

Kredi Notunuz Yetersizse Yapmanız Gerekenler
Kredi Notunuz Yetersizse Yapmanız Gerekenler

Kredi Notu Yükseltilmesi İçin İzlenmesi Gereken Yollar

Kredi notu yükseltmek için yapılması gereken ilk işlem ödemelerin düzenidir. Bankaya olan borcunuzu ne kadar eksiksiz ve düzenli öderseniz, kredi notunuzda o derecede yükselir. Bununla birlikte birden fazla kredi kartınız varsa bu durumda her kart için oldukça küçük harcamalar yapıp, ödemelerinizi düzenli yaparak, aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Kredi kartlarınızdan küçük harcamalar yapıp, aktif tuttuğunuz sürece de kredi notunuz yükselir. Kredi notunuzu yükseltmeniz için bir diğer nokta ise limiti aşmamanız. Oldukça küçük harcamalar ile hem düzenli ödeme yapabilir, hem de limiti aşmazsınız. Bununla birlikte kredi notunuzun yükselme durumu da 3 ay kadar sürebilir ve bankadan alabileceğiniz kredi de notunuza göre belirlenir.

Her ne kadar çok yeni bir sistem olmasına karşın kullanımı hızlı bir şekilde artan faturalı hat işlemlerinde kredi çekemiyorum sorunlarıyla da karşı karşıya kalınmaktadır. Bu durumun birçok nedeni olabilirken şartların bilinmesi ve başvuru süreçlerinin doğru bir şekilde yapılmaması sorunları beraberinde getirebilmektedir. Öncelikle acil para ihtiyaçları karşılaması bakımından önemli olan faturalı hat üzerinden kredi alımlarında tüm işlemler operatör bayileri üzerinden gerçekleşir. Turkcell ya da Vodafone ile birlikte Türk Telekom kullanıcıları da başvuruları oluşturabilmektedir. Başvuru işlemlerinde yalnızca faturalı hat sahipleri imkan dahilindedir. Bunun haricide şu an itibariyle faturasız hatlar üzerinden alınabilecek kredi seçenekleri yoktur.

İlginizi Çekebilir  Kimlik Üzerine Nasıl Kredi Çıkartılır?

Faturalı Hat Kredisi Nedir?

Birtakım hususların yerine getirilmesinin ardından yapılacak işlemlerle elde edilen faturalı hat kredisi kullanımlarına hemen başlanılabilir. Ancak kredi çekemiyorum ve benzeri sorunların olabileceğinden dolayı öncelikli olarak şartların okunması gerekir. Sonrasında ise oluşturulan kontrat bilgileri önem taşımaktadır. Yeni cihaz alımı işlemiyle birlikte ödeme durumlarının olmaması hallerinde cezai yaptırımlar hakkında da sözleşme maddeleri bulunmaktadır. İşlemlerin onaylanmasına karşın kredi çekmede problemlerin var olması söz konusu olabileceği gibi kredilerin onaylanmaması durumları da birçok farklı sebeple açıklanabilir.

Faturalı Hattıma Kredi Çekebilir miyim?

Faturalı hat kullanıcılar tarafından yapılan başvuru işlemlerinde süre ve ödeme şartları bulunmaktadır. Minimum 6 aylık süre boyunca hattın kullanımda olması gerekir. Aksi durumda kredi çekemiyorum problemi söz konusu olabileceği gibi işlemlerin reddedileceği de bilinmektedir. Ayrıca kullanımı devam eden hattın aylık faturasındaki ödeme güçlükleri de olumsuz dönüş yapılmasını beraberinde getirmektedir. Herhangi bir gecikme durumu tespit edilmesi ya da birkaç faturanın ödenmemesi hallerinde faturalı hat üzerinden kredi alımları olmamaktadır. Ödeme sorunlarına sahip kullanıcıların başvuruları kabul edilmezken aynı amanda yeni alınacak cihazın fiyatının yüksek olması hallerinde ise ön ödeme durumları oluşabilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Marjin Nedir?

Faturalı Hat Kredi Çekme

Belirtilen operatörler üzerinden gerçekleştirilecek kredi alımlarında yaşanan kredi çekemiyorum problemleri yapısal kaynaklı bir durumda olabilirken işlemlerin mutlaka operatör bayileri üzerinden yapılması önerilmektedir. Aksi durumlarda dolandırıcılık durumlarıyla karşılaşılması ihtimal dahilindedir. Kredi puan durumuna göre işlemler oluşurken sonrasında ise faturaya ek ücretle birlikte yeni alınan cihazın ödemesi yapılmaktadır.

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.