İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kredi Çekmek Kaç Gün Sürer?

Nakit sıkıntısı çeken kişiler için en kolay nakit bulma yöntemi bankaya başvurmaktır. Bankalardan gelir belgenize göre kredi talebinde bulunabilir, koşullarınızın uygun olması durumunda banka kriterleri dâhilinde kredi alabilirsiniz. Bankadan kredi çekmek kaç gün sürer? Konusunu merak ediyorsanız, bu sürenin bankadan bankaya değişim gösterdiğini belirtmekte yarar var.

Maaş Aldığınız Bankadan Kredi Çekmek Kaç Gün Sürer?

Kredi Çekmek Kaç Gün Sürer?
Kredi Çekmek Kaç Gün Sürer?

Bankalar kredi verirken, kişilerin gbt sorgulamasını yaparlar. Bu sorgu sırasında kredi çekmek isteyen kişilerin geçmiş yıllarda bankalarla olan çalışmalarını sorgulanır. Bu sorguda kişilerin geçmişinde kullanmış oldukları kredi ve kredi kartı bilgileri ve ödeme performansı gibi bilgilere bakılır. Eğer sorgunun sonucunda ödeme yapma durumlarında bir sorun yoksa kişilerin gelir durumlarını sorgularlar. Kredi çekmek isteyen kişinin geliri kredi taksidini ödemek için uygunsa kredi talebi banka tarafından uygun görülmektedir. Kişilerin maaş aldıkları bankalarda bu işlemler daha kısa sürer ve kişi bankanın yoğunluğuna göre kredi başvurusu yaptığı gün dahi krediyi alabilir. Ancak konut ve taşıt kredilerinde kredi çekme süresi bir haftayı bulabilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Bankadan Kredi Alamazsanız Ne Yapmalısınız?

Devlet Bankalarından Kredi Almak Kaç Gün Sürer?

Ülkemizde bankalar bakımından en fazla prosedürün bulunduğu bankalar devlet bankalarıdır. Bu bankaların kredi verme aşamasında insiyatif kullanması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu sebeple devlet bankasından maaş alıyor olsanız dahi tüm prosedürlerin tamam olması gerekmektedir. Bu bankalarda kredi verme süreci üç gündür. Konut ve taşıt kredisinde ise proforma fatura ve tapu, ipotek gibi belgelerin tamamlanması gerektiğinden en az bir haftalık bir süreç söz konusudur.

Özel Bankalardan Kredi Almak Kaç Gün Sürer?

Özel bankalar, bankacılık kanunlarına göre hizmet sunan ancak kredi verme aşamasında insiyatif kullanabilen finans kurumlarıdır. Bu kurumlar para tedariğini bazı dönemlerde yurt dışı finansörlerden daha uygun faizlerle karşılar. Bu durum özel bankalara daha hızlı bir şekilde kredi başvuru değerlendirme ve onaylama süreci sunar. Bu bankalarda kredi onaylama süreci son derece hızlıdır. Bu bankalara kredi başvurusu yapıldığında bir ya da iki gün içinde talep ettiğiniz krediyi kullanabilirsiniz.

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Telefon Hattına Kredi Olanağı