İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kredi Danışmanlık Firmaları Sayesinde Kredi Alabilir miyiz?

Kredi alma konusu kişilerin gelir düzeyleri ile ilgili bir konudur. Bankalar, geliri almak istediği kredi için yeterli olan herkese, kanunlarla belirlenmiş şartları taşımaları halinde kredi verirler. Kanunların belirlediği şartlar, kredi başvurusu yapan kişinin gelir belgesinin olması, geçmişinde bankalara yönelik ödeme performansının olumlu olması, yasal veya idari takip yaşamış olan kişiler için ise borçlarını kapattıklarına dair yazılardır. Bankaların belirledikleri şartlar ise bankalarla çalışması olmak ve kredi skorunda sorun bulunmamaktır. Bu özellikleri taşıyan bireylerin bankadan kredi alma ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamayacağı aşikardır. Peki, Kredi Danışmanlık Firmaları Sayesinde Kredi Alabilir miyiz?

Kredi Danışmanlık Kuruluşları Ne Yapar?

Son yıllarda bankalardan kredi alma işlemini daha kolay hale getiren kredi danışmanlık ofisleri kurulmuştur. Bu kuruluşlar bankalardan para almak, bankadan kredi kullanarak ev veya taşıt almak isteğinde olan kişilere yardımcı olan kuruluşlardır. Bankalardan kredi kullanmak isteyip bu prosedürlerle uğraşmak için vakti olmayan kişilere veya daha önce bankayla hiç bir işlem yapmamış olan kişilere kredi alma konusunda yardımcı olan kuruluşlardır. Bu kuruluşların yaptığı iş illegal bir işlem değildir.

İlginizi Çekebilir  Garanti Bankasından Nasıl Kredi Hesabı Açılır?
Kredi Danışmanlık Firmaları Sayesinde Kredi
Kredi Danışmanlık Firmaları Sayesinde Kredi

Kredi Danışmanlık Kuruluşları Aracılığıyla Kesin Kredi Alınabilir mi?

Kredi danışmanlık ofisleri, kişilerin kredi işlemlerini takip eden ofislerdir. Kişi adına kredinin başvuru sürecinden itibaren kredinin sonlandırılma sürecine kadar krediyle ilgili tüm evrak veya nevi prosedürleri kredi danışmanlık ofisi elemanları takip eder. Banka ile yaptıkları görüşmelerle kredinin olumlu olma veya olmama durumunda da bilgi alma durumları olasıdır. Ancak kredi danışmanlık ofislerinin de kredi kesin alınır alanında yapabileceği artı bir durum bulunmamaktadır. Bankaya başvurulan kredi sonucunun olumlu olması tamamen kişinin gelir düzeyi, geçmiş ödeme performansı ve sicili ile ilgilidir. İcralık veya yasal takibi bulunan hiç kimse bankalardan kredi alamamaktadır.

Kredi Danışmanlık Firmaları

Kredi danışmanlık firmaları bankalara kredi başvuru işlemlerini hızlandıran, kişilere kredi aşamaları hakkında bilgi veren ve kredi sürecini hızlandıran kuruluşlardır. Banka faizlerini değerlendirerek kişilerin en uygun koşullar altında kredi almalarını sağlayan ve işlemleri kredi başvurusu yapan kişi adına takip eden bu kuruluşlar kredinin sonucuna dair bir işlem yapamamaktadır.

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir

Faturaya Kredi İmkanı Nasıl Sağlanır?

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.