İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Günümüzde alış veriş yapmak isteyen kişiler nakit para harcamak yerine kredi kartı ile harcama yapmayı daha çok tercih etmeye başlamıştır. Özellikle internet ortamında yapılan alış verişlerde kredi kullanımı her geçen gün artmaya başlamıştır. Herkesin banka ile münasebetine göre bir kredi kartı limiti belirlenmiştir. Yani her banka herkese aynı oranda kredi limiti tahsis etmez. Bunun için bankanın istediği şartlarını yerine getiriyor olmak gerekir. Limitini yetersiz bulan birçok banka müşterisinin en çok merak ettiği soru ise şudur: kredi kartı limit arttırma nasıl yapılır?

Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?
Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartlarının limiti müşterinin gelirine ve kredi notuna göre belirlenir. Geliri arttırmak işverene bağlı olduğu için müşterinin burada yapması gereken; kredi notunu yükseltmektir. Kredi notunu yükseltebilmek için bankaya ait borçların düzenli ödeniyor olması gerekir. Düzenli ödemeler sayesinde kredi kartı almak için gerekli olan kredi notu yükselecektir. Ayrıca aynı bankaya verilen otomatik ödeme talimatları da kredi notunu olumlu yönde etkiler. Kredi notunu yükselten kişi kredi kartı limitinin yükseltilmesi için bankaya başvuru yapar ve banka gerekli işlemlerden sonra müşterisinin kredi kartı limitini arttırır.

İlginizi Çekebilir  İnternetten İş Veren Kurumlar / İnternetten Para Kazanma

Kredi Limitini İnternet Bankacılığı İle Arttırma

Kredi kartı limitini arttırmak için başvurulacak kanallardan biri internet bankacılığıdır. Şubeye gitmekten daha kolay ve daha az zaman gerektiren bir yöntemdir. Bunun için bankanın internet bankacılığına giriş yapılır ve kredi kartı limit arttırma işlemi talep edilir. Banka gerekli incelemeleri yapar akabinde gerekli şartlar taşınıyorsa kredi kartının limitini arttırır. Hatta ilk kredi kartı alındığı zaman ‘otomatik kredi kartı limitimi arttır’ seçeneği işaretlenirse, banka belirli zaman aralıkları ile müşterinin harcama durumunu kontrol eder. Harcamalarına ve geri ödeme durumuna göre kredi kartı limit artırımı için müşteri ile iletişime geçer. Müşterinin kabul etmesi durumunda kredi kartı limit arttırma işlemi gerçekleştirilir.

Kredi Kartı Limitini Telefon Bankacılığı İle Arttırma

Telefon bankacılığı birçok bankanın sunduğu dijital bankacılık kanallarından birisidir. Bu kanal ile birçok işlem yapılabilir. Bunlardan bir tanesi de kredi kartı limitini arttırma işlemidir. Bunun için bankaya SMS gönderilir. Banka gerekli incelemelerden sonra kredi kartı limitini arttırır.

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Acil Kredi Seçeneklerinde Faturalı Hatlar