İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

PTT Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT müşterilerinin hesaplarını öğrenebilmeleri adına ptt bakiye sorgulama nasıl yapılır? Açıklayalım.

PTT Hesabı Nedir?

PTT hesabını askere gidecek olanlar, işletmeler, sivil vatandaşlar ve daha pek çok işlem yapabilme adına kullanılmaktadır. PTT bakiye sorgulama işlemi bir kişi için ne kadar önem taşıyorsa, tüm işlemeler içinde aynı şekilde önem taşımaktadır. Bunun nedeni gün içinde daima ödemeler alınıp verildiği için güncel olan bakiye bilgileri istendiği zaman öğrenilmesi gereklidir.

PTT Bank içerisinde ticari veya bireysel bir hesabınız mevcut ise, size sunulacak olan hizmetlerin aracılığıyla arzu ettiğiniz zamanda bakiyenizi sorgulayarak kontrol edebilirsiniz.

PTT Bakiye Sorgulama

Direk olarak en yakın PTT şubesine giderek mevcut olan kartınızın hesap bakiye bilgilerini öğrenebilir veya PTTmatik aracılığıyla hesap bakiyenizin görüntüleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

PTTmatik, ATM ile aynı görevi yapan PTT hizmetinden bir tanesidir. Aynı zamanda PTT’nin müşterilerine sunmuş olduğu resmi web sitesi içerisinde bulunan online işlemler kısmından pek çok işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon İle Hesap Sorgulama

PTT hesabınızda bulunmakta olan bakiye bilgileri için “ALO PTT” hattı ile ulaşabilirsiniz. PTT’nin 444 1 788 numarasını arayarak hesap bakiyesi sorgulama işlemi için yeterlidir olacaktır. Numarayı çevirdikten sonra kart işlemleriniz için ilk olarak 1 ardından 2 rakamını tuşlayın. Çıkacak olan menüde sizlere verilen müşteri numarası ve telefon şifrenizle birlikte işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Düşen Faiz Oranlarının Yıllık Maliyetlere Etkisi Nedir?

Ayrıca PTT bonus kartınız için:

  • 444 1 788 numarasını arayın.
  • İlk olarak 1’e basın.
  • Ardından 3 rakamına basın.

Daha sonra gelen çağrı merkezinin sesli yanıt sistemiyle bakiye sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Engelliler İçin Çağrı Merkezi

İşitme ve konuşma engelli olan müşterilere de PTT çok farklı ve yeni bir hizmet sunmaktadır. PTT görüntülü çağrı merkeziyle birlikte tüm engelli müşterilerine hizmet sağlıyor. PTT görüntülü çağrı merkezine ulaşabilmek adına 0850 222 17 88 numarayı tuşladıktan sonra Ptt kart ve bakiye sorgulama işlemleri için kolaylık sağlanacaktır.

PTT Şubelerin de ise yürüyemeyen ve tekerlekli sandalye kullanmakta olan tüm engelli kişiler için kolayca işlemlerini gerçekleştirebilmeleri adına ergonomik özellikli olan otomasyon bankosunu daha iyi hizmet vermek açısından tasarlayıp uygulamaya sunmuştur.