İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Taksitli Cep Telefonu Almak Mümkün müdür?

Cep telefonu çok önemli bir ihtiyacın ürünüdür. Günümüz akıllı telefonları için birden fazla ihtiyacı karşılayan çok fonksiyonel bir teknolojidir. Bu nedenle, sürekli yenilenen özellikleri ve ayarlarıyla her defasında değiştirilmesi gereken bir alete dönüştü. Yeni çıkan bir model, eski modelden çok daha ileri yazılıma ve gündelik hayatta kolaylık sunan özelliklere sahip oluyor. Hal böylece olunca eskiyen bir modelin değiştirilmesi icap ediyor. Eğer çok iyi maaş alan bir çalışan değilseniz yeni nesil telefonların özelliğinden yararlanabilmek adına cep telefonu kredisi almak gerekiyor.

Bankalar tarafından herkese kredi verilmiyor. Özellikle daha önce bankalar tarafından takibe düşen kişilerin ihtiyaç kredileri alması mümkün olmaz. Bu gruptaki insanların yeni bir cep telefonu alma imkanı zayıftır. Ancak bankalarla herhangi bir sorunu olmayan kişilerin kredi almaları mümkündür. Bir alternatif yol daha söz konusudur. Özellikle cep telefonuna taksit imkanlarının sınırlanmasından sonra operatörler tarafından faturalı hatta kredi uygulaması oldukça tuttu ve halen devam ediyor.

Faturalı hatta kredi imkanı ile cep telefonu almak

Operatörler tarafından faturalı hatta cep telefonu kampanyasının ana hedefi, yeni telefon alacak kitlenin çekilmesi ve operatör kullanıcı sayısını arttırmak. Birçok operatör tarafından uygulanan kampanyalarla en iyi ve ileri düzey özelliklere sahip telefonları 12 aylık taksitle almak bile mümkün oldu. Alınan telefonun bedeli 12 aylık faturaya yansıtılıyor. Bazı operatörler tarafından daha fazla taksit imkanı da sunuluyor. Telefon modeline göre taksit ve ödeme kolaylıkları değişiyor.

İlginizi Çekebilir  Telefon Kredi Başvuruları için Kalıcı Destek

Operatörler tarafından yapılan kampanya ve uygulamadan herkesin faydalanması mümkün olmaz. Çünkü faturalı hatta verilen kredi operatör firmasının finans merkezi tarafından çıkarılıyor. Bu da, kredi notu eksi veya kötü olan kişilerin operatör kampanya başvurularından olumsuz dönüş almasına neden oluyor. Ancak bankalarla ve fatura ödeme konusunda herhangi bir sorunu olmayan kişilerin kampanyadan faydalanmaları halinde yeni telefonlarına kavuşabilir.

Alternatif yolların değerlendirilmesiyle yeni nesil bir cep telefonu sahibi olanız veya elinizdeki modeli en azından bir üst modele taşıyabilmeniz mümkündür.

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir

Hatta Kredi Alınarak İstenen Telefonlara Ulaşmak Artık Çok Daha Kolay

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.