İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tefeciden Para Almamak İçin 3 Büyük Neden

Günümüzde para kazanmak her ne kadar iş kollarının çeşitlenmesi nedeniyle daha kolay görünse bile aslında sanıldığı kadar kolay değildir. İnsanların her dönemde olduğu gibi günümüzde de kazandığı paradan daha fazlasına ihtiyacı olabiliyor. Bu nedenle insanlar daha fazla paraya ihtiyacı olduğu için bu ihtiyaçlarını karşılamak adına farklı ve tehlikeli yerlerden bu parayı elde etmeye çalışabiliyorlar. Bu sebeple insanlar kısa sürede istedikleri paraya alabilmek için tefecilere başvuruyor. Bu durum ilk başlarda oldukça iyi olsa da hatta kurtarıcı gibi görünse bile sonra aksine dönüşebiliyor. Bu nedenle böyle bir girişimde bulunmak için öncesinde defalarca düşünmek gerekiyor. Ayrıca tefeciden para almamak için 3 büyük neden hakkında bilgi sahibi olduktan sonra tekrar bu durumu gözden geçirmenizde fayda vardır.

Tefeci Nedir?

Tefeciden Para Almamak İçin 3 Büyük Neden
Tefeciden Para Almamak İçin 3 Büyük Neden

Aslında bakılırsa tefecinin ne olduğu ya da ne iş yaptığı tam olarak bilinemiyor. Ancak genel olarak bir tanım yapmak gerekirse tefeci, borç olarak verdiği parayı günü gününe isteyen ve herhangi bir gecikme durumunda borcu istediği kadar katlayan kişidir. Bu sebeple oldukça dikkat edilmesi gerekiyor. Eğer içinden çıkamayacağınız bir paraya ihtiyacınız varsa tefeciye başvurmak en son tercihiniz olmalıdır. Hatta tercihleriniz bile olmamalıdır.

İlginizi Çekebilir  Akbank Müşteri Hizmetleri - Yaşanan Kredi Kartı ve Kredi Sorunlarının Çözümü

Tefeciye Borçlanmanın Tehlikeleri

Tefeciden borçlanmak, borç olarak para aradığınız dönemde aklınıza gelecek son yol olmalıdır. Bunun nedeni ise tefeciden aldığınız borcun çeşitli nedenlerle artış gösterecek olmasıdır. Siz her ne kadar borcunuzu ödemeye çalışsanız bile bu borcu katlanarak ödemek zorunda kalacaksınız. Ayrıca tefeciden aldığınız parayı günü gününe ödeme yapmazsanız tefeci kendi uyguladığı faizi sizin borcunuza yansıtacağı için borcunuz artacaktır. Ayrıca tefeciler, yasal bir iş yapmadığı için başınıza daha kötü sonuçlar gelebilir. Bu nedenle oldukça dikkatli davranmanızda fayda vardır.

Borç Alınmaması Gerekenler

Eğer maddi olarak bir paraya ihtiyacınız varsa ve bu parayı bulacak durumunuz olmadığından borç almayı düşünebilirsiniz. Borç almak için mutlaka yasal olan yerlere gereken meblağ kadar başvuruda bulunmalısınız. Eğer başvurduğunuz yerlerden olumlu dönüşler almıyorsanız yakın çevrenizden destek almanızda fayda vardır. Ancak her ne koşulda olursa olsun tefeciye borçlanmak son tercihiniz olmalıdır.

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.