İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Telefon Faturasına Kredi Al

Acil durumlarla birlikte her zaman için alımları söz konusu olabilen telefon faturasına kredi işlemleri yalnızca operatör bayileri üzerinden yapılmaktadır. Bu çerçevede yapılan başvuruların değerlendirilmesi neticesinde kişiye uygun olarak krediler sağlanmaktadır. Kontratlı olarak cihaz alım durumlarıyla gerçekleşirken belirli şartların arandığı da bilinmektedir. Bundan dolayı herkese uygun bir kredi ürünü olduğunu söylemek pek mümkün değildir. Peki, faturalı hattan anında kredi kimler alabilir?

Telefon Faturası Kredi Kimler Alabilir?

Öncelikli olarak yalnızca faturalı hatlar için işlemler yapılmaktadır. Turkcell, Vodafone ya da Türk Telefon operatörleri için geçerlilik var olurken operatör bayileri nezdinde başvurular alınmaktadır. Kişinin belirli bir süre boyunca faturalı hat kullanmış olması gerekir. Ayrıca bu süre boyunca faturaların düzenli bir şekilde ödenmesi de kişinin ödeme kabiliyeti bulunmadığı sorununu ortadan kaldırmaktadır. Talep edilen tutarlara göre kredi ödemeleri ve işlemleri de çeşitlilik arz etmektedir.

Telefon Faturasına Kredi İşlemleri Nedir?

Yalnızca faturalı hatlar için geçerlilik var olurken telefon faturasına kredi işlemlerinde faturasız hatlar hali hazırda geçerli olmamaktadır. İşlemlerin başlangıcı için operatör bayileri üzerinden başvurular alınmaktadır. Gerekli adımların takip edilmesiyle belirli maddelere sahip sözleşmeler yapılmaktadır. Alınacak telefon fiyatı üzerinden işlemler olurken tüm operatör kullanıcıları yalnızca ek ücretle yeni bir telefon sahibi olma şansını yakalayabilmektedir. Operatör şirketleri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda geri dönüşler olmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Telefon Faturasına Kredi Ödeme

Elde edilen anında kredi kullanımları sonrasında ödemeler 6 aylık süre içinde olabilmektedir. Bununla birlikte telefon faturasına kredi işlemleri yasal şirketler aracılığıyla yapılmaktadır. Ödemeler fatura üzerinden gerçekleştirilir. Ek olarak telefon faturasına yansıtılan ücretler aylık olarak ödenmektedir. Bunun dışında farklı bir şekilde ödeme planı oluşturulmadığı gibi ücret talep etme durumları da ihtimal dahilinde değildir.

Ön ödeme durumları olmayan sistem işleyişinde kefil ya da teminat olmaksızın başvurular yapılabilir, kullanımlara başlanılabilir. Koşulların yerine getirilmesiyle birlikte operatör üzerinden yapılan işlemler sonucundaki puan durumuna göre de anında kredi alımlarında birtakım farklılıklar olmaktadır. Ancak temel işleyiş açısından bu durumun bir etkisi olmamaktadır. Ödemelerde herhangi bir gecikme olmaması içinde operatör mesajı gönderimleri her ay devam etmektedir.

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir

Taksitli Cep Telefonu Almak Mümkün müdür?

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.