Turkcell Faturalı Hatta Kredi İşlemleri

Çeşitli sebeplerden dolayı acil nakit paraya ihtiyaç duyulan durumlarda Turkcell faturalı hatta kredi olanaklarından yararlanılabilir, şartların yerine getirilmesiyle kısa süre içinde ihtiyaçlar karşılanabilir. Bunun için faturalı hatta sahip olması gerekmektedir. Hali hazırda faturasız hatlar için herhangi bir kredi imkanı bulunmadığı bilinmelidir. Firma üzerinden yapılan kontratlar çerçevesinde işlemler gerçekleştirilirken yalnızca operatör bayilerinden yapımı söz konusudur. Bunun dışında işlemlerin yapılması durumları olmamaktadır.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi İşlemlerinden Kimler Yararlanabilir?

Başta Turkcell olmak üzere Türk Telekom ve Vodafone operatörlerine ait olmak ile birlikte faturalı hatlar üzerinden geçerliliğe sahiptir. Ayrıca sabit ev telefonu üzerinden de başvurular yapılabilir. Bununla birlikte ödeme durumuyla ilgili bazı şartlar yer almaktadır. Hali hazırda belirli bir süre boyunca faturalı hattın kişi tarafından kullanılması sonrasında işlemler başlatılabilir. Ayrıca bu süre zarfında faturalı hatta dair ödemelerin gecikme durumu olmaksızın yapılmış olması da gerekmektedir. Kontrat özellikli olarak alınan cihazlar için ödeme durumu bulunmayan kişilerin krediden yararlanması söz konusu değildir.

Faturalı Hat İşlemlerinde Kredi Başvuruları

Turkcell faturalı hatta kredi için gerekli koşulların sağlanmış olmasıyla birlikte operatör bayilerine başvurular yapılabilmektedir. Farklı bir şekilde işlem yapılması söz konusu olmazken işlemler sonrasında puanlamaya göre kişiye verilecek şartlar belirtilmektedir. Buna ilave olarak da Turkcell kredi kullanım hallerinde ise herhangi bir teminat ya da kefil durumu da olmamaktadır. Kişiye özel olarak gerçekleştirilen inceleme sonrasında operatör kararıyla işlem onayları olmaktadır. Ancak herhangi bir aksilik olmaması durumunda belirli bir plan çerçevesinde imkanlar oluşturulmaktadır. 

Faturalı Hat Kredi Ödemeleri

Operatör firmaları arasındaki farklardan dolayı değişkenlik olabilirken hali hazırda 6 ile 24 ay arasında vadeli şekilde ödemeler yapılmaktadır. 1.000 TL ile başlanılan kredi limitleri ortalama 6.000 TL üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ancak 10.000 TL’ye kadar çıkabilmesi de ihtimal dahilindedir. Turkcell kredi alımlarında işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi de tercih edilmesinde belirleyici olmaktadır. Kredi ödemeleri telefon faturalarına aylık olarak ek ücret dahil edilerek tahsil edilmektedir. Bunun haricinde bir ödeme durumu olmazken operatör tarafından değerlendirme sonrasında işlem durumu hakkında bilgi verilmektedir. İşlem özelinde talep edilen kredi durumlarıyla kişi ödemelerine göre bir belirleme yapılmaktadır.