İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vodafone Kredi Nedir?

Cep telefonu ya da ev telefonları için geçerli olduğu bilinen faturalı hat kredilerinde operatörler arasında farklı hususların sayısı da çok azdır. Türk Telekom ya da Turkcell dışında Vodafone Faturalı hatlara kredi seçeneklerinde faturalı hat sahibi olunması zorunludur.

Hali hazırda diğer hatlarda kredi tanımlaması yapılamazken aynı zamanda 6 aylık süredir kullanımda olması da gerekir. Bununla birlikte bazı maddi unsurların karşılanması da kredi seçeneklerinin değerlendirilmesinde önem taşımaktadır. Bilhassa bankaları tercih etmeyenler için cazip seçeneklerin var olması da kullanımları arttırmaktadır.

cep telefonuna kredi

Vodafone Kredi İşlemleri

Çok kısa bir süre önce başlatılan sistem olmasına rağmen oldukça fazla kullanıcının dikkatini çeken Vodafone faturalı hatta kredi uygulaması beraberinde de birçok soruları getirmektedir. Öncelikle bilinmelidir ki tüm telefon hattı kullanıcıları için kredi desteği sunulmamaktadır. Ödeme kabiliyeti olmayanlar için kredi ürünü olmadığı da zaten sıklıkla dile getirilmektedir. Yararlanmak isteyenler Vodafone bayileri üzerinden işlemlerini gerçekleştirmelidir. Bunun içinde telefon hattının geçmiş borçlarının ödenmesinde zorlukla karşılaşmamış olması gerekir. Maddi güçlük hallerinde kesinlikle krediye onay verilmemektedir. Son iki yıl zarfında ise cihaz kampanyalarından dolayı ceza alınması hallerinde de kredi imkanından yararlanılmamaktadır ve bu durum kkb puanınızı olumsuz etkilemektedir.

İlginizi Çekebilir  Viop Eğitimi Nedir?

Vodafone Kredi Süreçleri

Belirtilen şartlarının kişiye bulunması durumunda bayilerle kontratlı olarak cihaz alımlarına başlanılabilir. Arzu e dilen şekilde Vodafone kredi alımları yapılırken süreçlerin beklenenden uzun sürmesi ya da farklı aksiliklerin çıkması ise söz konusu olmamaktadır. Belirtilen tutarların hesaplanması ve uygun cep telefonu ürünün seçimiyle kredi kullanımı olmaktadır. Sözleşmeye taksit durumlarıyla ödeme bilgileri de girilmektedir.

Vodafone Kredi Geri Ödemesi

Yapılacak kontratlarda sözleşme maddelerinin önemi büyüktür. Vodafone kredi alımları sonrasında kullanıcıya ait telefon hattına ücreti eklenmektedir. Böylelikle aylık olarak ürün ücreti de ödenmektedir. Herhangi bir aksilik olmamasıyla süreç sonlandırılmaktadır. Ancak ödemelerde güçlük çekilmesi halinde sözleşmelerde var olan cezai yaptırımların devreye sokulması operatör bayiliği tarafından yapılabilir. Böyle bir durumun yaşanmaması için ilgili bilgiler mesaj olarak gönderilmektedir. Oldukça hızlı bir şekilde kredi kullanımı sağlayan sistemde herhangi bir olumsuz durum olmazken acil ihtiyaçların olmasıyla başvurularda kolaylıkla bulunulabilir.

Çok yeni bir işleyiş olmasına karşın bir hayli hızlı bir şekilde kullanımı tercih edilen Vodafone faturalı hatta kredi İstanbul haricinde diğer tüm şehirler içinde geçerliliğe sahiptir. Kişinin faturalı hat sahibi olmasıyla başlayan belirli şartları yerine getirmesiyle sürece dahil olması söz konusudur. Bununla birlikte işlemlerin tamamı yalnızca operatör bayileri üzerinden başvuru yapılarak gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir risk olmaması içinde yalnızca operatörlerin kullanımı gerekmektedir. Kontratlı olarak işlemler gerçekleşirken yeni telefon alımlarıyla süreç tamamlanmaktadır. Peki, faturalı hatlara uygun kredi için şartlar nelerdir?

İlginizi Çekebilir  Bankaya Gitmeden Kredi Nasıl Alınır?

Öncelikli olarak bilinmelidir ki yalnızca faturalı hatlı kullanıcılar için kredi imkanı vardır. Ayrıca 6 ay ve üzeri sürelerde kullanımda bulunulan hatlar için geçerlilik yer almaktadır. Türk Telekom, Vodafone ya da Turkcell operatörlerinin tamamında faturalı hatta kredi olanakları mevcut olup tüm ilçe ve semtlerdeki bayilere başvurular yapılabilmektedir. İşlemler aynı gün içinde gerçekleşirken faturalı hattın onaylanması ise ödeme koşullarına bağlı olarak gerçekleştirilmektedir.

Kontratlı bir şekilde alınacak cihazlar için kişinin ödemelerinde herhangi bir sorun olmaması da talep edilmektedir. Faturaların ödenmesinde gecikmelerin yaşanması ya da cihaz kampanyaları sonucunda operatörden ceza alınması hallerinde başvurular yapılamamaktadır. Kullanılan tarifelerin ayarlanması sonrasında ise işlemler sağlanmaktadır. Tarife paketi içerisinde olmaması halinde yükseltme yapılmaktadır.

Vodafone Faturalı Hat Kredi Süreleri

Aynı gün içinde acil ihtiyaçların giderilmesi oldukça büyük öneme sahip kredi alımları operatör bayilerinde halledilmektedir. Bununla birlikte yeni cep telefonu alımlarında ücretler faturaya ek olarak yansıtılmaktadır. Yapılacak sözleşmeye göre aylık taksit durumları belirlenirken aynı zamanda ödeme durumlarına ilişkin bilgilendirme mesajları da operatör tarafından atılmaktadır. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom operatörleri tarafından hizmete sunulan fatura üzerine kredi İstanbul ve diğer tüm şehirlerde geçerliliğe sahip olurken koşulları sağlayan kullanıcıların yararlanması mümkündür. Yapılacak işlemlerde önemli olan bir diğer husus ise bayiyle yapılan sözleşmeler olmaktadır. Bütün şartların tek tek kontrol edilmesi önerilirken farklı şekillerde kredi alımı sağlanması için beraberinde telafisi çok zor sonuçları getirebilmektedir.  Bundan dolayı cazip olanaklara karşı dikkatli olunması her zaman için yarar getirecektir.

 

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir  Kimlik Üzerine Nasıl Kredi Çıkartılır?

Banka Kredisi Alırken Dikkat Edilecekler

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.