İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yapı Kredi Başvurusu

Yapı krediden kredi almak için Yapı Kredi başvurusu yapan birçok kişi var. Yapı Kredi almak isteyen kişilerden gerektiğinde bazı belgeler talep ediyor gerektiğinde ise onlara kolaylık sağlıyor. Bu kolaylıklardan biriside hiç şubeye gidip sıra beklemeden Yapı Kredi başvurusu yapabilmektir. Bu sistemleri hafta sonu dâhil olmak üzere 7/24 kullanabiliyorsunuz. Müşteriyi yormayan oldukça kullanışlı bir sistemdir. Bunun için bireysel internet şubeye ya da mobil şubeye üye olmanız gerekiyor. Eğer müşteri değilseniz de Yapı Kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Yapı Kredi web siteye girip hemen başvuru yapabiliyorsunuz. Onun ardından da şubelerden krediyi temin ediyorsunuz. Kullanabileceğiniz en düşük kredi limiti 1,000 TL olarak belirlenmiştir.

Bireysel İhtiyaç Kredisi

Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları müşterilere göre değişebilmektedir. Ancak olabilecek faiz oranları Yapı Kredi web sitesinde bireysel ihtiyaç kredi sayfasında tabloda ayrıntılı olarak veriliyor. Yapı Kredi başvurusu için bu tabloyu dikkatle incelemeniz size faydalı olacaktır. Başvuru yapıldığı sırada ve kredi limitine bağlı olarak faiz oranlarında değişmeler olabiliyor. Bireysel ihtiyaç kredisi için Yapı Kredi başvurusu yapan müşterilere çıkarılan toplam masraflara kredi açılım ücreti, katkı payı bedeli ve vergiler dâhil ediliyor. Toplam tutara sadece sigorta bedeli dâhil değildir. Aylık ve yıllık maliyet oranları aylık taksit ödemelerine eşit bir şekilde paylaştırılır. Bu eklemelere vergi ve fonda dâhildir. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. faiz oranında, kredi tahsis ücretinde ve kampanyanın koşullarında değişiklik yapma hakkını elinde tutar. Bireysel ihtiyaç kredisi alan kişilerin hayat sigortası da yaptırması ile sigorta tutarı yaşa, tutara ve vadeye göre değişiyor.

Yapı Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Başvuru için nüfus cüzdanı fotokopisi, geliri belgeleyecek bir doküman, emekli, özel sektör çalışanları ve memurlar e-devlet üzerinden Emekli Aylık Bilgisi, Kamu E-bordro ya da SGK Hizmet Dökümü gelir belgelerini alabilirler. E-devlet şifresi olmayan Yapı Kredi müşterileri ise Yapı Kredi internet şubesi üzerinden e-devlete giriş yapabiliyor. Buna ek olarak Yapı Kredi başvurusu yapacak olan kişiler gerekli belgeyi sınırsız bankacılık köşesinden alabilirler. Serbest meslekle uğraşanlar için son aya ait vergi levhası isteniyor. Emeklilerden maaş cüzdanı fotokopisi, eğer kira geliri varsa tapu ve kira kontratlarının fotokopisi isteniyor. Adres göstermek için ise ya muhtarlıktan alınan ikametgâh belgesi ya da adresinize gönderilmiş bir fatura getirmeniz gerekiyor. Yapı Kredi başvurusu daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız veya daha detaylı bilgi almak isterseniz 444 0 444 Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi ile görüşebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Faturalı Hatta Nakit Alma Ve Yeni Bir Telefon Almak

Yapı Kredi Vade Dönüşüm

Yapı Kredi başvurusu yaptıktan sonra vadesi biten müşterilerin bankaya getireceği yeni mevduata özel %18.45’e varabilen avantajlı faiz oranlarından yararlanmak için vade dönüşüm formu doldurmak yetiyor. Yapı krediye bildirilen vade dönüşüm tarihinde sizi arıyorlar ve güncel faiz oranlarından yararlanabiliyorsunuz. Yapı Kredi müşteriler internet şubesinden yatırımlar-vadeli mevduatlarım altında vade dönüşüm adımında müşteriler hızlıca gerçekleştiriyor. Yapı Kredi müşterisi olmayanlar ise yine web sitesinden başvurabiliyorsunuz. Avantajlı faiz oranlarından, 32-730 gün vade için 1.000 – 3.000.000 TL aralıklarında yararlanabilirsiniz.

Taksitli Eğitim Sistemi

Taksitli eğitim sistemi öğrencilerin okul masraflarını karşılayabilmesi için sağlanmış bir kredi şeklidir. Sizin hesabınızda ki parayı doğrudan okula aktaran bir sistemdir. Bu sistem öğrencilerin okulu bitirmesini sağlamak için yapılmıştır. Sizin hesabınızda para olmasa bile adınıza ödeme gerçekleştiriliyor. Öğrenciye ödeme kolaylığı sunmasının yanında zaman kazanmasını sağlıyor. Taksitlerin takip edilmesiyle uğraşmaktan kurtarıyor. Yapı Kredi başvurusu taksitli eğitim sistemi hesabı bulunan kişilerden hesap işletim ücreti alınmıyor.

Taksitli Eğitim Sistemine Başvuru Koşulları

Taksitli eğitim sistemine Yapı Krediden başvurusu yapmak için cep telefonundan SMS gönderebiliyorsunuz. Okuldan bir ödeme planı aldıktan sonra TEST için olan başvuru formunu doldurup en yakın Yapı Kredi şubesine gidebilirsiniz. Ya da okul açılış döneminde okula gelen Yapı Kredi temsilcileriyle halledebilirsiniz. Talebinizden sonra Yapı Kredi başvurusu TEST için değerlendirmeye alınır. Verdiğiniz e-posta adresine ya da cep telefonunuza bilgilendirme mesajı gelecek. Ayrıca Yapı Kredi bankanın size TEST hizmeti sunması için bankada açık hesabınız olmalı. OKUL yazıp aralarda boşluk bırakarak velinizin kimlik numarasını, okul SMS kodunu, okul ücretini ve en sonda kendi T.C kimlik numaranızı yazıp 4411’e atıyorsunuz. TEST Yapı Kredi başvurusu için gerekli belgeler kimliğiniz, nüfus cüzdanı, ehliyetiniz veya pasaportunuzun fotokopisi, okuldan alınmış olan ödeme planı ve son olarak sözleşmeleri ve formları almanız gerekiyor. Sözleşme ve forma Yapı Kredi web sitesi üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir  TTNET Kredi Süreçleri Hakkında

Yapı Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Konut Kredisi

Herkes güzel bir eve sahip olmak istiyor. Ancak yüksek ev fiyatları onları almamızı oldukça zor kılıyor. Buna ek olarak bankalar artık konut kredisi adı altında ev almak için kredi sağlıyor. Başvuru ile 120 aya kadar uzayan vadelerle faiz oranları belirleniyor. Konut kredisi için internet bankacılığından, telefon bankacılığından veya doğrudan şubeye giderek kredinizi alabilirsiniz. Yapı Kredi başvurusu için mobil şubeyi kullanacaksanız T.C kimlik numaranızı kullanarak ya da kullanıcı kodunuzu kullanarak giriş yapabiliyorsunuz. Şifrenizi unuttuysanız şayet şifre al-şifremi unuttum butonundan yeni şifre oluşturabiliyorsunuz.

Yapı Kredi Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi başvurusu için en fazla 120 ay vadeyle alabiliyorsunuz. Yapı Kredi konut kredisi verirken evin ekspertiz tarafından verilen toplam değerinin en fazla %80’ini veriyor. Eğer bu oranın üzerine çıkmak ve tamamını kredi ile almak istiyorsanız kalan kısım ekspertiz değerinin konut teminatı ile değerlendirmeye alınıyor. Konut kredisi Yapı Kredi başvurusu yapabilmek için en fazla 70 yaşında olabilirsiniz. Daha üst yaş grupları bu krediden faydalanamıyor. Taksit ödeme seçenekleri ise size bir plan oluşturularak veriliyor. Bu plana düzenli bir şekilde uyarak ödeme yapmanız gerekiyor. İstenildiği takdir de ara ödemelerle toplam borcun azaltılması da mümkün oluyor. Yatırım yapmak isteyen ya da normal koşullarda ev sahibi olamayan iki kişi beraber konut kredisi alabiliyor.

İlginizi Çekebilir  Fatura Üzerine Kredi

Konut Kredisi İçin Gereken Belgeler

Yapı Kredi başvurusu için gereken belgeler ise nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, adresinizi gösteren fatura ya da muhtarlık tarafından verilen ikametgâh belgesi ve satın alınmak istenen konutun tapu fotokopisi alınıyor. Belgelerin hepsi hem borçludan hem de varsa kefilden isteniyor. Ayrıca fotokopi olan belgelerin asıllarının da yanınızda götürmeniz gerekiyor.

Konut Kredisi İçin Nasıl Başvuru Yapılıyor?

Öncelikle Yapı Kredi web sitesi üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz. Mobil bankacılık ve internet bankacılığından her gün her an yapabilirsiniz. Konut kredisi başvuru alanından girerek başvurunuzu şubeye gitmeden gerçekleştiriyorsunuz. Mortgage Satış Otomasyon sayesinde Yapı Kredi şubelerinden hızlıca konutlar için finans talebinde bulunabilir ve yine hızlıca geri dönüş alabilirsiniz. Mortgage alabilmek için öncellikle bilirkişinin evin değerini belirlemesi gerekiyor. Değeri belirlenen evler için belirli bir oranda kredi verilebiliyor. Yapı Kredi başvurusu yaptıktan sonra hemen sizi bir bilirkişi ziyarete gelebilir. Aynı zamanda Yapı Kredi’nin birçok firmayla olan yapılarını inceleyebilir ve en uygun olan projeleri seçebilirsiniz.

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.