İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma

Yapı Kredi bankası sanal kart oluşturma internet şubesi veya ATM’den yapılabilmektedir.

Sanal Kart Nedir?

Sanal kart banka müşterisinin kendisine ait hesap veya kredi kartı üzerinden kendi belirlediği limitle oluşturduğu ek karttır. Sanal kart ilk oluşturulduğunda 0 TL limitle oluşur. Ardından müşteri yapacağı alışveriş ölçüsünde limiti kendi ayarlar. Sanal kartların önemli özelliği sonradan ödemeli değil ön ödemeli sisteme dayanır.

Yapı Kredi Sanal Kart Avantajları Nelerdir?

  • Sanal kart fiziksel olarak var olan bir kart olmadığından kart aidatı yoktur.
  • Sanal kartlar sonradan ödemeli değil ön ödemeli kartlardır. Bu sebeple müşterinin tanımladığı limit üzerinden işlem yapılır.
  • Sanal kartlar ana kart üzerinden çıkarılan kart olduğu için ana kartın puan kazanma özelliklerine sahiptir.
  • Sanal kart dolandırıcılığa karşı hesabı korur.
  • Sanal kart herhangi bir şüphe duyulduğu anda sistem üzerinden hemen iptal edilebilir yerine yeni sanal kart hemen oluşturulabilir.
  • Sanal kart oluşturmak ve kullanmak ücretsizdir.
  • Aynı hesap üzerinden birden fazla sanal kart oluşturulabilir.

Yapı Kredi Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal kart fiziksel olarak var olmadığından günlük alışverişler gibi fiziki alışverişlerde kullanılamaz. Sanal kartlar internet ortamından yapılan online alışverişlerde kullanılır. Sanal kart başvurusu yapıp kartı oluşturduktan ve limit tanımlaması yapıldıktan sonra kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir  Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Verilen hesap numarası son kullanma tarihi ve güvenlik kodu gibi bilgiler ile giriş yapılarak ödeme yapılır. Sanal kart kullanıldığında sanal karta ait bilgiler ödeme sayfasına girilir fakat tutar ana karttan düşer. Kısacası ana kart bilgilerini girmeden dolaylı yoldan alışveriş yapmış olunur.

Yapı Kredi Sanal Kart Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi sanal kart silme işlemi oldukça basittir. Çağrı merkezini arayıp müşteri temsilcisi ile görüşülerek, internet üzerinden online şube kullanarak veya akıllı telefondan mobil şube uygulaması kullanarak sanal kart silme işlemi yapılabilir. Sanal kartlar belirlenen limit kadar paraya sahiptir ve işlem yapılabilir. Kart kullanılmadığı dönemlerde iptal ettirmek yerine kart limiti 0 TL olarak belirlenerek limitsiz bir şekilde bekletilmesi güvenlik sorunu oluşsa bile size zarar vermeyecektir.