İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Kredi ihtiyacı olup da gelir belgesini ibraz edemeyen bireyler için Ziraat Bankası gelir belgesiz kredi nasıl alınır? başlığı altında banka kurumu üzerinden kredi alım koşullarının detayları incelenebilir. Türkiye’nin en köklü banka kuruluşu olarak bilinen Ziraat Bankası, bir devlet kurumu olması sebebi ile diğer bankalara nazaran daha geniş çapta hizmet verir. Ziraat Bankası bu konuda çeşitli taahhütleri ile bireylere gelir belgesiz olarak kredi verme imkanı sunar.

Ziraat Bankası Belgesiz Kredi Başvurusu

Hali hazırda Ziraat Bankası müşterisi olan kişiler için internet bankacılığı üzerinden ya da SMS yöntemi ile başvuru işlemi yapılabilir. Ziraat Bankası kredi başvurusunu banka müşterisi olmadan yapmak isteyenler, en yakın Ziraat şubesine giderek başvurularını yapabilirler. Müşteri olanlar için SGK dökümü, bordro, kimlik fotokopisi gibi etmenler istenmezken, müşteri olmayan bireyler için bazı belgelerin başvuru esnasında götürülmesi gerekir.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?
Ziraat Bankası Belgesiz Kredi

Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası müşterisine gelir belgesi ibrazı istemeden kredi verebilmek için her hangi bir taşınmazını ipotek etmesini ister. Ziraat Bankası belgesiz kredi nasıl alınır? Sorusunun cevabı ipotek işleminden geçmekle beraber, kiraya verilmiş olan taşınmaz mülk için kira kontratının bankaya teslim edilmesi gerekir. Bununla beraber bu mülk için tapu fotokopisi de başvuru esnasında istenen belgeler arasında yer alır. Taşınmaz mülkün yanı sıra bankada yüklü miktarda yer alan paranın hesap bilgileri dokümanı da Ziraat şubesi tarafından istenir.

İlginizi Çekebilir  Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

cep telefonuna kredi

Kredi Notu

Gelir belgesi ibraz etmeden kredi başvurusu yapacak olan kişilerin ilk olarak kredi notlarına bakılır. Kredi notu düşük olan kişilerin her hangi bir taşınmaz ipoteği yapsa dahi banka nezdinde kredi alma süresi oldukça uzar. Kredi notu yüksek olmayan kişilerin kefil gösterecekleri her hangi birinin kredi notunun yüksek olması da Ziraat Bankası belgesiz kredi alımı için yeterlidir. Ziraat Bankası üzerinden gelir belgesiz kredi alabilmek için banka tarafından belirtilmiş olan şartların yerine getirilmesi gerekir.

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir

Bankaya Gitmeden Kredi Nasıl Alınır?

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.