İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Çeşitli sebeplerden dolayı acil nakit paraya ihtiyaç duyulan durumlarda Turkcell faturalı hatta kredi olanaklarından yararlanılabilir, şartların yerine getirilmesiyle kısa süre içinde ihtiyaçlar karşılanabilir. Bunun için faturalı hatta sahip olması gerekmektedir. Hali hazırda faturasız hatlar için herhangi bir kredi imkanı bulunmadığı bilinmelidir. Firma üzerinden yapılan kontratlar çerçevesinde işlemler gerçekleştirilirken yalnızca operatör bayilerinden yapımı söz konusudur. Bunun dışında işlemlerin yapılması durumları olmamaktadır.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi İşlemlerinden Kimler Yararlanabilir?

Başta Turkcell olmak üzere Türk Telekom ve Vodafone operatörlerine ait olmak ile birlikte faturalı hatlar üzerinden geçerliliğe sahiptir. Ayrıca sabit ev telefonu üzerinden de başvurular yapılabilir. Bununla birlikte ödeme durumuyla ilgili bazı şartlar yer almaktadır. Hali hazırda belirli bir süre boyunca faturalı hattın kişi tarafından kullanılması sonrasında işlemler başlatılabilir. Ayrıca bu süre zarfında faturalı hatta dair ödemelerin gecikme durumu olmaksızın yapılmış olması da gerekmektedir. Kontrat özellikli olarak alınan cihazlar için ödeme durumu bulunmayan kişilerin krediden yararlanması söz konusu değildir.

cep telefonuna kredi

Faturalı Hat İşlemlerinde Kredi Başvuruları

Turkcell faturalı hatta kredi için gerekli koşulların sağlanmış olmasıyla birlikte operatör bayilerine başvurular yapılabilmektedir. Farklı bir şekilde işlem yapılması söz konusu olmazken işlemler sonrasında puanlamaya göre kişiye verilecek şartlar belirtilmektedir. Buna ilave olarak da Turkcell kredi kullanım hallerinde ise herhangi bir teminat ya da kefil durumu da olmamaktadır. Kişiye özel olarak gerçekleştirilen inceleme sonrasında operatör kararıyla işlem onayları olmaktadır. Ancak herhangi bir aksilik olmaması durumunda belirli bir plan çerçevesinde imkanlar oluşturulmaktadır. 

Faturalı Hat Kredi Ödemeleri

Operatör firmaları arasındaki farklardan dolayı değişkenlik olabilirken hali hazırda 6 ile 24 ay arasında vadeli şekilde ödemeler yapılmaktadır. 1.000 TL ile başlanılan kredi limitleri ortalama 6.000 TL üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ancak 10.000 TL’ye kadar çıkabilmesi de ihtimal dahilindedir. Turkcell kredi alımlarında işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi de tercih edilmesinde belirleyici olmaktadır. Kredi ödemeleri telefon faturalarına aylık olarak ek ücret dahil edilerek tahsil edilmektedir. Bunun haricinde bir ödeme durumu olmazken operatör tarafından değerlendirme sonrasında işlem durumu hakkında bilgi verilmektedir. İşlem özelinde talep edilen kredi durumlarıyla kişi ödemelerine göre bir belirleme yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Forex Piyasalarını Etkileyen Faktörler
Faturalı hatta anında kredi
Faturalı hatta anında kredi

Cep telefonlarında ya da ev telefonlarında geçerliliğe sahip olan Turkcell Kredi seçenekleri birçok şartı bulundurmasına karşı önemli getirileri içermektedir. Aynı gün için gerekli olan tutarların alımı yapılabilirken işlemlerin sorunsuz gerçekleşmesi için birtakım kurallarına da riayet edilmesi gerekir. Türk Telekom, Vodafone ya da Turkcell operatörlerine ait tüm faturalı hat kullanıcıları için kredi olanaklarının bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle bankalar üzerinden işlem yapmak istemeyen, tercih etmeyenler için çok daha hızlı ve pratik bir yol olması da kısa zamanda kullanım oranını bir hayli arttırmaktadır.

Faturalı Hatta Bayi İşlemleri

İşlemlerin tamamı sadece Turkcell operatör bayileri tarafından yapılırken belirli şartlara bağlı olarak cep telefonu alım sözleşmeleri hazırlanmaktadır. Kontratların içerdiği maddelerin detayı bir şekilde incelenmesiyle Turkcell Kredi onayı verilebilir. Ancak bu durumdan önce belirli hususların sağlanmış olmasına da bakılmaktadır. Bunların başında kullanıcıya ait faturalı hattın kullanım süresidir. 6 aydan uzun bir süredir aktif kullanımda olması gerekir. Ayrıca son iki yılda cihaz kampanyalarından ceza alınmamış olması da önem taşımaktadır. Aksi durumda kredi onayı verilmemesi ihtimal dahilindedir.

İlginizi Çekebilir  Acil Para Lazım - Hangi Yöntemleri Uygulamalıyım?

Turkcell Faturalı Hat Kredisi Bayi Kontratları

Kullanılan faturalı hattın ödemelerin sağlıklı bir şekilde yapılması da olmazsa olmazlardandır. Turkcell Faturalı hatta anında kredi şartları bu şekilde açıklanabilirken sonrasındaki işlemlerde bayilerle yapılan anlaşma doğrultusunda gerçekleşmektedir. Kullanıcıya ait hatlar üzerinden yapılan kontratlarla işlemler tamamlanırken herhangi bir sorun olma durumu da bulunmamaktadır. Gerektiği ölçüde tutarların alımları için yapılacak başvuru işlemlerinin hızlı sonuçlanması da acil hallerde dahi kullanılmasını beraberinde getirmektedir.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi Tutarları

Çoğunlukla 1.000 TL ya da 5.000 TL arasındaki bedellerin alımlarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Daha yüksek bedellerde ihtimal dahilinde olabilmektedir. Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom bayilerinden alınacak yeni telefonlarla yapılacak sözleşmelere göre ödeme planları çıkarılmaktadır. Aylık ödeme durumları belirlenirken bazı farklılıkların olması da söz konusudur. Bununla birlikte ödemeler ise kişiye ait faturaya eklenmesiyle yapılmaktadır. Kişinin aylık olarak faturalarını ödemeye devam etmesiyle süreç tamamlanmaktadır. Aylık mesaj durumları da ödemelerin düzenli olmasını sağlamak içindir.

Doğrudan bankalarla iletişim kurmak istemeyenler ya da banka tercihlerinde bulunmayı uygun görmeyenler için ihtiyaçlarını giderecek faturaya kredi imkanı Ankara başta olmak üzere tüm şehirlerden yapılacak başvurularla elde edilebilir. Belirli koşulların yerine getirilmiş olmasıyla birlikte birkaç saat içinde acil nakit para ihtiyaçları giderilebilir, sorunsuz bir şekilde işlemler gerçekleştirilebilir.

Faturaya Gelen Turkcell Kredi

Hali hazırda kredi olanakları yalnızca faturalı hatta sahip kullanıcılar için geçerli olmaktadır. Bununla birlikte Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom operatörlerinin tamamında da işlemler yapılabilmektedir. Herhangi bir ayrım ya da farklılık durumu oluşmazken işlemlerde başvurular operatör bayileri üzerinden gerçekleşir. Bunun haricinde farklı şekillerde yapılabilecek işlemler her zaman için yüksek risk içermektedir. Ev telefonları içinde şartların yerine getirilmesiyle olanaklar tanımlanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Banka Kredi Faiz Oranları

Cep Telefonuyla Kredi Şartları Neler?

Faturalı hatlarda kullanıma uygun kredi süreçlerinde kişinin 6 aylık süre boyunca faturalı hatta kullanmış olması gerekir. Çok daha uzun yıllar kullanılmaya devam eden faturalı hatlarında başvurularında bir sakınca olmamaktadır. Bununla birlikte ödeme güçlüğü açısından da kullanıcılar değerlendirilmektedir. Fatura ödemelerinde gecikmelerin yaşanması ya da cep kampanyalarından doğan ceza durumlarında faturaya nakit işlemleri olmamaktadır. Operatör tarafından onay verilmemektedir. Bundan dolayı her faturalı hattın kredi alması gibi bir durum söz konusu değildir.

Cep Telefonu Faturası Ödeme

Operatör bayisi ile karşılıklı olarak gerçekleştirilen sözleşmeye dayalı olarak yeni cep telefonu alımları yapılmaktadır. Turkcell Faturaya kredi imkanı Ankara ve ilçelerinin tamamındaki bayilerde yapılabileceği gibi işlemler aynı gün içinde sonuçlandırılmaktadır. Gerekli şartlarının sağlanmasının sonrasında kredi kazanımları değerlendirilebilir. Sözleşme maddelerin dikkatli bir şekilde hazırlanması önerilirken aynı zamanda ödemeler ise faturaya ek ücretle olmaktadır. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom operatörleri kullanıcılarının tamamında ek ücretin eklenmesiyle aylık çekimler olmaktadır. Bunun haricinde kesinti durumu olmazken kredi tutarına göre de taksit durumları değişkenlik göstermektedir. Ödemelerin düzenli bir şekilde olabilmesi için bildirim mesajları da operatör tarafından doğrudan atılmaktadır. Böylelikle faturaya eklenen ödemelerin gecikme durumları da ortadan kaldırılmaktadır. Turkcell Faturaya nakit olarak da adlandırılan bir sistem olmasıyla birlikte hızlı bir şekilde tercih edilme oranları da artmaktadır.

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.